În prezența prietenilor și apropiaților, Claudia Iuga & Quaternion și George Dancu au făcut un show de-a dreptul incendiar la radio Arad FM. Ei au acceptat provocarea lansată de Cătălin Lăpușcă, de a cânta live în studio-ul de radio, preț de o oră. Zis și făcut. S-au adunat, au repetat și au susținut un concert în toată regula, o parte cu melodii din repertoriul internațional și o parte cu melodii din istoria muzicii românești. „Publicul” a cântat și a dansat alături de trupa chiar și după ce s-a ieșit din emisie, dovadă că oamenii s-au simțit excelent și totul a fost o reușită.
Claudia Iuga & Quaternion si George Dancu au facut show la radio!
Reactualizat la:
ARAD. Claudia Iuga & Quaternion și invitatul lor special, George Dancu, au susținut un concert live, miercuri seara, la Radio Arad FM.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Surpriza nu a fost punerea în circulație a noului pod hobanat, o așteptam, ci modul inedit în care a fost făcută această inaugurare.
Mapamond
Regele Charles al III-lea al Marii Britanii a subliniat importanța unității în diversitate, joi, în mesajul său anual de Crăciun, în contextul în care comunități din întreaga lume se află sub presiunea războaielor și a tensiunilor, transmite Reuters.
Local
Fostul paroh din Craiva îşi continuă slujirea la Şofronea. Noul paroh din Arăneag e fiul fostului paroh, care a murit anul trecut.
România
Consumatorii vulnerabili de energie ar putea beneficia în continuare de sprijin financiar din partea statului pentru plata facturilor la electricitate.
Local
Anul acesta 25 de persoane născute la maternitatea arădeană au depus cereri, cele mai multe în octombrie, respectiv şapte.
4
Local
Furtul a avut loc în luna septembrie, autorul fiind un bărbat de 35 de ani cu antecedente penale. Prejudiciul cauzat se ridică la 21.000 de lei.
Mapamond
Cântăreața americană Taylor Swift a donat 1 milion de dolari către organizația nonprofit Feeding America, principala rețea de combatere a foametei în Statele Unite, transmite marți agenția EFE.
Mapamond
O surpriză regală: prințesa Kate și fiica sa, prințesa Charlotte, au interpretat împreună o melodie la pian în timpul transmisiunii televizate de miercuri seara a concertului de colinde de Crăciun organizat de soția prințului moștenitor William al Marii Britanii, transmite AFP.
Citiți principiile noastre de moderare aici!