„Festival de goluri”, cu Bozian în prim-plan

De Leo Sfara
SEBIȘ. Evoluând fără niciun fel de presiune, Naţional Sebiş a zburdat în meciul cu ultima clasată, în partida de azi, contra celor de la Viitorul Craiova, câştigând cu scorul de 6-0. În prima plan s-a aflat căpitanul echipei, Bogdan Bozian, care a reuşit un hat-trick de toată fumuseţea, marcând în minutele 9, 19 şi 29, ultimul din penalty.

Scorul pauzei, 4-0, a fost stabilit tot din lovitură de pedeapsă, de către Lazea.
În partea secundă a întâlnirii, la timona partidei au fost tot elevii lui Adrian Abrudean, care au mai marcat de două ori. Prima dată, în min. 55, când Poiană l-a servit excelent pe Huiban şi s-a făcut 5-0, iar în primul minute de prelungiri, Călin a stabilit scorul final, la 6-0.
Până atunci, Bozian a mai avut două ocazii de a reuşi „pockerul”, dar a ratat nonşalant.
Sebiș: Șoltesz – Bier, Mureșan, Miheț, Mardare (Neacşu) – Poiană, Lazea (Călin), Apostol, Bozian – Radu (Huiban), Șulea (Ologu). Craiova: Tomșa (Popescu) – Stoichițoiu, Chircan, Pitulice (Luncan), Nuță – Borneci, Borhot (Bistriceanu), Simion, Stoica – Scarlat (Sirmon), Tucă. Arbitri: C. Codrea – la centru, I. Sava şi G. Tarbă – asistenţi (toţi din Baia Mare). Obs. FRF: R. Malac şi G. Dan (ambii din Timişoara).

Taguri: , , ,