Patru tineri sunt bănuiţi că au spart o casă din oraşul Sântana de unde au furat o bicicletă, o butelie şi mai multe bunuri în valoare de aproximativ 500 de lei. Doi dintre cei patru tineri au fost reţinuţi de poliţiştii oraşului Sântana. „Din cercetările efectuate s-a stabilit că, în noaptea de 7 spre 8 ianuarie 2016, cei patru tineri, cu vârste cuprinse între 16 şi 24 de ani, ar fi pătruns prin escaladarea unui gard şi spargerea unui geam, într-un imobil nelocuit de pe raza localităţii Sântana, de unde ar fi sustras o butelie, o bicicletă şi alte bunuri în valoare de aproximativ 500 de lei.
Cei în cauză sunt cercetaţi sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat. De asemenea, doi dintre cei patru tineri, de 24 respectiv 18 ani, au fost reţinuţi pe bază de ordonanţă, urmând să fie prezentaţi magistraţilor cu propunere de arestare preventivă”, au declarat reprezentanţii IPJ Arad.
Patru tineri au spart o casă din Sântana
Patru tineri au spart o casă din Sântana
Patru tineri au furat o bicicletă, o butelie şi alte bunuri dintr-o locuinţă pe care au spart-o în Sântana.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Atenție! Imagini cu puternic impact emoțional! Două tinere au fost reținute de polițiștii din Timișoara, fiind acuzate de lovire sau alte violențe, tulburarea ordinii publice și furt. Acestea ar fi agresat o femeie de 35 de ani, în fața Hotelului Continental, pe fondul unui conflict mai vechi, și i-ar fi sustras telefonul mobil.
Mapamond
Ucraina a lovit pentru prima dată un petrolier al „flotei fantomă” ruse „în apele neutre” ale Mediteranei, a anunțat vineri o sursă din cadrul Serviciului de Securitate al Ucrainei (SBU), informează AFP.
UT Arad
Din Alomerovic spune că acesta este obiectivul echipei UTA.
UT Arad
Comisia Centrală de Arbitri a afișat, de câteva minute, brigada care va conduce partida de mâine seară, de la Arad, dintre UTA și Dinamo.
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
UT Arad
Suporterii peluzei "Cătălin Hâldan" îndeamnă fanii lui Dinamo să cumpere bilete lângă sectorul galeriei oaspete.
România
La finalul acestui an, lucrările pe tronsonul autostrăzii A1 Margina – Holdea sunt realizate în proporție de aproape 50%, activitatea desfășurându-se simultan în toate galeriile celor două tuneluri de pe traseu.
Citiți principiile noastre de moderare aici!