Ibericul l-a devansat pe câştigătorul ediţiei de anul trecut, sud-africanul Wade Young (KTM). Roman şi Young au reuşit să termine cele trei zile de concurs, în care s-au luptat cu butuci de lemn, cauciucuri, gropi, rampe sau piatră de codru, în faţa cehului Martin Volny (BETA), ultimul ocupant al podiumului. La clasa Hobby, competiţia a fost câştigată de către cehul Cyprian Zdenek (KTM), acesta terminând în faţa polonezului Maciej Loboz (Yamaha) şi a bulgarului Teodor Kabakchiev (KTM).
Dintre români, cei mai bine clasaţi au fost Norbert Jozsa (locul 9), Robert Szakas (16), la clasa Pro, respectiv Radu Ungur (26), la clasa Hobby.
Triumf iberic la King of the Hill
Reactualizat la:
GHIOROC. Spaniolul Mario Roman (KTM) a reuşit să câştige ediţia 2015 a concursului de motociclism kard enduro „King of the Hill”, organizat la finele săptămânii trecute la Ghioroc.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
2
România
Obținerea pensiei de urmaș devine un proces mai simplu pentru cei îndreptățiți să beneficieze de acest drept.
UT Arad
Arădenii nu mai sunt pe loc de play-off, dar pot reveni pe locul 6 în cazul unei victorii.
România
Rezultatele extragerilor loto din data de 14-12-2025 sunt următoarele:
Mapamond
Autoritățile germane au anunțat că au dejucat un atentat care viza un târg de Crăciun din Bavaria, unde cinci persoane sunt suspectate că pregăteau un atac cu mașină-capcană, de inspirație islamistă. Suspecții au fost arestați și plasați în detenție, conform Agerpres.
Mapamond
Un atac armat a avut loc sâmbătă după-amiază la Universitatea Brown din Statele Unite. Acesta s-a soldat cu moartea a doi studenți și rănirea altor nouă persoane. Incidentul a avut loc în timp ce studenții susțineau examene. Autoritățile americane au mobilizat peste 400 de polițiști pentru a-l prinde pe atacator.
Citiți principiile noastre de moderare aici!