Gala tenisului de masă românesc s-a desfăşurat la Buzău, evenimentul reunind aproape toate numele sonore ale sportului cu mingea din plastic. Au lipsit doar Daniela Dodean (implicată în campionatul Franţei) şi Adrian Crişan, arădeanca ocupând locul secund în ierarhia FRTM, după naşa sa, constănţeanca Elizabeta Samara.
La Europenele de seniori din octombrie, de la Budapesta, Dodean a cucerit aurul în proba de dublu mixt, alături de soțul său, portughezul Joao Monteiro, delegația României obținând alte trei medalii de bronz, prin Elizabeta Samara (simplu), Samara și Dodean (dublu feminin), Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs (dublu mixt). În august, la Jocurile Olimpice de la Rio, jucătorii români au avut prestații foarte bune, Dodean şi ceilalţi trei tricolori ajungând până în turul al treilea la simplu, în timp ce echipa feminină (Samara, Dodean, Szocs) a ocupat locul 9.
Dodean - locul secund în topul federaţiei
Dodean - locul secund în topul federaţiei
BUZĂU. Tenisul de masă şi-a desemnat, recent, superlativele anului 2016, în Top 10 făcându-şi loc şi arădeanca Daniela Dodean-Monteiro.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Premierul Ilie Bolojan declară că România ar putea participa la misiuni de deminare în vederea deblocării Strâmtorii Ormuz, dar numai după ce se va ajunge la un armistiţiu în Orientul Mijlociu.
România
Premierul Ilie Bolojan a declarat, marți, că este evident că PSD a escaladat o zonă de conflict, încălcând protocolul coaliției, menționând că i s-a părut normal ca PNL să-i avertizeze pe social-democrați că își asumă o răspundere pentru o dinamitare a unui guvern, fără motive.
Mapamond
Pentagonul ar urma să trimită mii de militari din Divizia 82 Aeropurtată în Orientul Mijlociu, au declarat marți pentru Reuters două persoane familiarizate cu situația.
România
Premierul Ilie Bolojan a anunțat că ordonanța de urgență privind declararea situației de criză pe piața carburanților ar urma să fie adoptată de către Guvern miercuri după amiaza sau în cursul zilei de joi.
Mapamond
Președintele rus Vladimir Putin a promulgat marți o lege care permite firmelor private de securitate să folosească arme de foc pentru a apăra instalații energetice de importanță critică, a anunțat guvernul, extinzând astfel gama de arme utilizate pentru o astfel de protecție, relatează Reuters.
1
Local
Poliția Locală Arad anunță că a aplicat 146 de sancțiuni contravenționale pe parcursul unei săptămâni.
Local
Preşedintele filialei ASCOR Arad şi un elev al Seminarului Teologic Ortodox au participat la evenimentul de la Bucureşti.
Citiți principiile noastre de moderare aici!