„Concursul de la Ineu este a doua etapă din Crosul Cetăţii 2025, după episodul Moneasa, iar traseul are ca punct de plecare-sosire Cetatea Ineului. Aşteptăm alături de noi cât mai mulţi iubitori de mişcare. Pe lângă premiile substanţiale de etapă, cel mai bine clasat în ierarhia generală după trei etape de semimaraton (n.a. ultima are loc la Săvârşin, pe 9 noiembrie), atât la masculin cât şi la feminin, va primi 4.000 de lei, la fel stând lucrurile şi la Cros 10 Km, unde premiul este în valoare de 2.000 de lei”– spune Sorin Mîneran, coordonatorul AS Proactivi pentru Viitor Arad şi a acestui proiect.
Se anunţă o participare-record pentru etapa de la Ineu, cei înscrişi urmând să parcurgă probe de 2 Km (cursă populară), 10 Km şi 21 Km Open (plus 14 ani), precum şi Crosul Copiilor, structurat pe patru categorii de vârstă: 200 metri (4-6 ani); 500 metri (7-9 ani); 800 metri (10-11 ani); 1000 metri (12-14 ani). Înscrierile sunt deschise şi se pot face accesând linkul de înscrieri: https://tinyurl.com/yc5ea5md.
Premiile sunt atractive şi depăşesc 6.000 de lei, toţi copii prezenţi la Crosul Cetăţii Ineu fiind răsplătiţi cu pachete-surpriză. O astfel de acţiune nu ar putea avea loc fără sprijinul unor sponsori generoşi: Webasto, Tracon Electric, Promun, Ascent Group, MBT Drive, Biola, Aptiv, Sildor, Leoni, Magazinul Profu de vin şi Lagermax.
Citiți principiile noastre de moderare aici!