Sebiș. De câteva săptămâni se tot vorbește că lucrurile riscă să scape de sub control la Național Sebiș. Foarte mulți jucători au fost la final de contract și au plecat, există datorii către unii fotbaliști, dar și la Federație, iar consilierii nu par a mai vota prea mulți bani către echipa de fotbal. Primarul Demetrescu, deși a fost găsit incopatibil de ANI, se mai luptă încă pentru echipă, să nu se desființeze pe mandatul său, însă se dă impresia că se luptă cu morile de vânt.
<h3>
Scris de Leo Sfara-Sebiș. De câteva săptămâni se tot vorbește că lucrurile riscă să scape de sub control la Național Sebiș. Foarte mulți jucători au fost la final de contract și au plecat, există datorii către unii fotbaliști, dar și la Federație, iar consilierii nu par a mai vota prea mulți bani către echipa de fotbal. Primarul Demetrescu, deși a fost găsit incopatibil de ANI, se mai luptă încă pentru echipă, să nu se desființeze pe mandatul său, însă se dă impresia că se luptă cu morile de vânt.
<h3>
Ultima „ispravă” are ca dată ziua de ieri, când antrenorul Cristi Todea s-a săturat și a plecat acasă. A vorbit cu Demetrescu, apoi a trecut pe la club și a reziliat contractul. Tehnicianul a tot fost amânat în privința banilor (căci și el este restant), a văzut încotro se îndreaptă lucrurile, așa că a preferat să demisioneze.
Acum, sebișenii nu mai au nici antrenor și doar vreo jumătate de echipă. Ce va urma?
Parlamentul European a decis miercuri, cu o majoritate simplă, să solicite Curții de Justiție a UE să evalueze dacă acordul UE-Mercosur este conform cu tratatele UE.
Tânărul de 23 de ani, cadru activ la Detașamentul de Pompieri Ineu, s-a prezentat la examenul de bacalaureat, proba la alegere, „echipat” cu aparatură de transmitere audio-video la distanță astfel încât acesta să îi poată comunica soției subiectele, iar aceasta să îi comunice rezultatele.
Cea mai mare parte a adăposturilor publice aparțin asociațiilor de proprietari. Din cele 121 de adăposturi publice, 117 sunt nefuncționale sau neoperative. 1
UTA a făcut afacere cu jucători tineri. Unul a plecat la Dumbrăvița, altul a venit de la CFR Cluj.
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!