Nădlăcancele au dispus în finala de la Șiria de Șc. Gim. Satu Nou, scor 14-6, gazdele de la Șc. Gim. „Ioan Slavici” impunându-se în finala mică, 4-1, cu Lic. „M. Veliciu” Ch. Criș.
Finalele etapei județene vor avea loc joi, 14 martie, ora 10.00, la Arad.
Nădlacul continuă în Olimpiada de handbal feminin
Nădlacul continuă în Olimpiada de handbal feminin
ȘIRIA. Micuțele handbaliste ale Liceului „J. Tajovsky” Nădlac au reușit să câștige una dintre cele trei grupe ale fazei județene din cadrul Olimpiadei Gimnaziale.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Participanții la grevă spun că primăriile nu trebuie să fie instituții profitabile, ci să lucreze eficient pentru cetățeni.
România
Moneda națională s-a apreciat, marți, în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Națională a României (BNR) la 5,0910 lei, în scădere cu 0,24 bani (-0,04%) față de cotația precedentă, de 5,0934 lei.
România
Unul dintre judecătorii de la Curtea Constituțională a intrat în concediu pentru zece zile, astfel încât CCR va fi nevoită miercuri să amâne din nou o decizie pe legea pensiilor magistraților, au declarat surse judiciare pentru AGERPRES.
UT Arad
O veste tristă a sosit astăzi, 10 februarie, dinspre Oradea, în urmă cu câteva zile s-a stins din viață Iosif Szakacs, câștigător al Cupei României cu UTA în anul 1953 și campion național cu echipa roș-albă un an mai târziu.
UT Arad
A fost blat? „Să rămânem așa, lipiți pământului, dacă lucrurile acestea s-au făcut”.
România
Mesajul privind prelungirea schemei de plafonare a preţurilor la gaze nu este unul potrivit, deoarece acest lucru înseamnă că România va intra cu siguranţă în procedură de infringement, a declarat marţi, la o conferinţă de specialitate, Volker Raffel, CEO al E.ON România.
Local
Polițiști Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Arad, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Arad, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane – șase bărbați și o femeie, cu vârste cuprinse între 16 și 56 de ani, cercetate pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de mare risc, complicitate la trafic de droguri de mare risc, efectuare de operațiuni cu substanțe susceptibile să producă efecte psihoactive, fără drept și deținere de droguri de risc în vederea consumului propriu, fără drept.
Local
O femeie care era să fie târâtă de tramvai, în Grădiște, nu ar fi călcat pe... treapta care trebuie.
9
Citiți principiile noastre de moderare aici!