Elevele profesorului Dorin Vărșăndan vor avea de înfruntat grupările: CS Dacia Mioveni, CSȘ Blaj și CSS Caransebeș, doar prima clasată obținând „biletul” pentru turneul final.
Meciurile grupelor semifinale vor avea loc în perioada 29-31 martie, celelalte serii având loc la: Târgoviște, Brașov, Sibiu și Baia Mare.
Nădlăcancele au ocupat locul secund în seria preliminară de vest, cu 26 de puncte, la trei „lungi” de campioana CSȘ Lugoj, înregistrând 6 succese și două înfrângeri.
Nădlacul va găzdui turneul semifinal la volei cadete!
Nădlacul va găzdui turneul semifinal la volei cadete!
NĂDLAC. Au fost stabilite grupele semifinale din cadrul Campionatului Național de volei pentru cadete, Victoria Nădlac urmând a găzdui unul dintre cele șase turnee.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Nume de rezonanță al învățământului arădean, prof. Teofil Mateș a îndrumat zeci de generații, iar pentru unii dintre foștii elevi, ucenici ai disciplinei, a marcat o profesie și un destin.
Local
Tinerii din programul Rotary Youth Exchange au descoperit Aradul, în cadrul unui tur al României.
Local
Senatul Universitar a aprobat noua conducere a universității, respectiv cei trei prorectori care vor face parte din echipă.
Local
Președinții PNL Arad și PSD Arad au intrat într-un clinci pe rețelele de socializare.
Local
Cartea despre prezentul și viitorul omenirii a fost publicată de Antoniu Martin la editura Universității de Vest „Vasile Goldiș”.
România
ANAF a anunţat că va lansa o platformă digitală pentru vânzarea bunurilor sechestrate.
ARADON Sport local
Cu rezultate remarcabile în competiții, Jessica Culda este o promisiune pentru atletismul arădean.
Local
Care sunt condiţiile şi modalitatea prin care pot beneficia de concediu medical persoanele care însoţesc la tratament bolnavii oncologici.
Citiți principiile noastre de moderare aici!