A fost un meci echilibrat, în care, până la urmă, dorința de victorie a arădenilor a fost mai puternică: 3-1 (25-20, 12-25, 28-26, 25-22). Echipa arădeană rămâne pe locul 5, penultimul, și va juca în play-off cu Volei Club Zalău, primul meci pe 3 martie, în Sălaj, următorul la Arad, pe 10 martie, urmând ca echipa câștigătoare să participe la turneul primelor patru clasate, care va oferi două bilete pentru turneul de promovare în Divizia A1.
Lotul echipe UVVG ProVolei Arad a fost format din: Cristian Coșovan, Emanuel Ardelean, Adrian Both, Raul Ilieș, Sergiu Rodina, Alin Flonta, Filip Tocoian, Sergiu Gligor, Răzvan Motoc și Darie Toader.
ProVolei a încheiat returul cu un succes
ProVolei a încheiat returul cu un succes
Victorie de moral, sâmbătă, în ultima etapă a Campionatului Național de volei masculin – seria de vest, pentru UVVG ProVolei Arad, care a depășit pe LAPI Dej, ocupanta locului secund în grupă.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
O traficantă de droguri din Arad, concubina unui alt traficant, care în 2024 a fugit de polițiști și a lovit două mașini ale Direcției de Operațiuni Speciale, a fost condamnată la închisoare.
Mapamond
Guvernul comunist din Cuba a decis vineri o serie de măsuri prin care încearcă să continue activitatea economică în ciuda embargoului petrolier impus tot mai strict de Statele Unite, după ce au preluat controlul asupra livrărilor de ţiţei din Venezuela, semnalează AFP şi dpa.
Ştiri sportive
Sâmbătă s-au dat primele cinci titluri la Jocurile Olimpice de iarnă 2026, de la Milano-Cortina, campionii câștigând în premieră medalia olimpică de aur. Elvețianul von Allmen a luat primul titlu pus în joc, la coborâre. Italia, Japonia și Norvegia au câte o medalie din fiecare metal.
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
1
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
7
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Citiți principiile noastre de moderare aici!