Neînvinse după 4 turnee, voleibalistele pregătite de prof. Dorin Vărșăndan au câştigat cele trei meciuri programate la Borș cu acelaşi scor, 3-0, în faţa echipelor Era Sport Oradea, Viitorul Borș şi Westar Arad, ultima grupare depășind pe Oradea, 3-0, și cedând cu Borș, 0-3.
„În urmă cu patru ani nu am avut curajul să visăm la o calificare la un turneu semifinal şi în prezent suntem calificaţi cu două categorii de vârstă şi luptăm înc ontinuare pentru prestigiul clubului şi a oraşului nostru. Este o mândrie când vezi că aceste fete duc numele oraşului, a şcolii noastre pe cele mai înalte culmi. Felicitări fetelor, sunteţi un exemplu de urmat pentru toţi copiii!”, afirmă prof. Dorin Vărşăndan.
Și-au confirmat valoarea la fileu
Și-au confirmat valoarea la fileu
Ultimul turneu al seriei vestice din cadrul Campionatului Național de speranțe a confirmat valoarea echipei Victoria Nădlac.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
ARAD. Un porumbel rămas agățat pe cabluri, la o înălțime de aproximativ șase metri, în zona UTA, a fost salvat sâmbătă, în jurul orei 13:00, de echipajele de intervenție ale Detașamentului de Pompieri Arad.
Local
Europarlamentarul arădean spune că acest acord va duce la stabilitate economică și oportunități pentru România.
2
Local
36 de firme și persoane fizice autorizate din județul Arad au intrat în insolvență în primele două luni ale anului 2026, cu aproape 90% mai multe decât în aceeași perioadă a anului trecut.
1
România
Președintele Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE), George Niculescu, a anunțat o măsură nouă destinată protecției și informării consumatorilor, în cadrul evenimentului Maratonul Profit.ro „Securitate energetică 2026”, desfășurat pe 26 martie.
Mapamond
Secretarul de stat american Marco Rubio l-a acuzat vineri pe președintele ucrainean Volodimir Zelenski că a „mințit” atunci când a susținut că Statele Unite condiționează garanțiile de securitate acordate Ucrainei de concesii teritoriale în favoarea Rusiei, relatează AFP.
4
Mapamond
Președintele american Donald Trump a declarat vineri că s-ar putea ca SUA să nu vină în ajutorul NATO în caz de nevoie, reiterându-și criticile împotriva Alianței Nord-Atlantice, în cadrul unui forum de afaceri de la Miami, relatează AFP.
2
Local
Evenimentul s-a desfășurat în parteneriat cu Colegiul Național „Preparandia” Dimitrie Țichindeal și a reunit elevi, cadre didactice, antreprenori și specialiști din diverse domenii.
Citiți principiile noastre de moderare aici!