Mijlocașul ivorian se pregăteşte din luna septembrie la Arad, dar procedurile pentru legitimarea sa au fost anevoioase. După despărţirea de UTA, Coulibaly a jucat la Ripensia Timişoara şi în formaţii din ligile inferioare din Franţa. El devine al 4-lea fotbalist african al grupării prezidate de Giovanni Catanzariti, după ghanezii Afedzi și Abdul și nigerianul Rasaq.
Un fost utist a semnat cu Viitorul Arad
Un fost utist a semnat cu Viitorul Arad
ARAD. Remarcat în tricoul echipei UTA în stagiunea 2018-2019 a ligii secunde, Stephan Coulibaly (26 de ani) a semnat cu gruparea arădeană de Liga 3, Viitorul.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
1
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
7
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Citiți principiile noastre de moderare aici!