„Luni, 24 iunie 2013, APIA Arad asigură prezenţa la lucru a personalului care preia cererile de plată pentru solicitarea ajutorului, deşi ziua respectivă este declarată liberă prin lege fiind sărbătorite Rusaliile. Pentru depunerea cererilor solicitanţii trebuie să prezinte următoarele documente: BI/CI al deţinătorului exploataţiei; paşapoartele animalelor în original; dovada unui cont bancar activ pe numele solicitantului; adeverinţă tip emisă de medicul veterinar cu drept de liberă practică; buletinul de însămânţare artificială a mamei, în cazul metişilor cu rasă de carne, după caz”, a explicat Gheorghe Alda, directorul executiv al Agenţiei. Termenul limită pentru depunerea cererilor este 15 iulie 2013, inclusiv.
APIA lucreaza si in zilele libere
ARAD. Centrul Judeţean al Agenţiei pentru Plăţi şi Intervenţie în Agricultură Arada lansat un anunţ către toţi crescătorii de vite de lapte şi carne din zonele defavorizate, respectiv comunele: Archiş, Brazii, Chisindia, Dezna, Moneasa, Hălmagiu, Vârfurile referitor la programul de lucru al personalului APIA.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Președintele francez Emmanuel Macron a avertizat China, duminică, că dacă nu cooperează pentru a reduce excedentul său comercial, Uniunea Europeană va fi obligată să reacționeze în lunile următoare cu măsuri care ar putea include tarife vamale similare celor impuse de președintele american Donald Trump, relatează EFE și AFP.
UT Arad
ARAD. Comisia Centrală de Arbitri a decis ca meciul de mâine, de pe Arena Francisc Neuman, ora 17.30, să fie condus de numărul 1 în arbitrajul românesc, Istvan Kovacs (Carei).
Mapamond
Trimisul special al președintelui american în Ucraina, Keith Kellogg, a declarat că un acord pentru a pune capăt războiului din Ucraina este 'foarte aproape' și depinde acum de rezolvarea a două probleme principale nerezolvate: viitorul regiunii Donbas din Ucraina și a centralei nucleare Zaporojie, transmite duminică Reuters.
Mapamond
Un grup de militari a anunţat duminică la televiziunea naţională din Benin că l-a „demis din funcţie” pe preşedintele Patrice Talon, şi a preluat puterea în naţiunea vest-africană, informează Reuters.
UT Arad
Marius Coman s-a adaptat repede la UTA, dar a avut nevoie de colegi pentru a ieși în evidență. Imediat ce el a ajuns la Arad, UTA n-a mai câștigat multe etape!
Evenimente
SEMLAC. Comuna Semlac pare că este locul preferat al părintelui Constantin Necula.
Mapamond
Revenirea lui Donald Trump la Casa Albă a determinat-o pe Joan Baez să se întoarcă în studio, după cum a declarat pentru AFP legenda americană a muzicii folk, adăugând că a terminat recent de înregistrat o nouă melodie de „protest”.
Citiți principiile noastre de moderare aici!