Toate acţiunile din ultimele cinci luni, de când partidul pe care-l reprezintă este la guvernare, au demonstrat că lui Măduţa nu-i pasă de Arad!”. Dacă i-ar fi păsat, afirmă autorii comunicatului „ar fi intervenit la şeful său Ponta pentru ca 27 de străzi din municipiu să fie reparate, conform PNDI! Lui Măduţa nu-i pasă, însă, de arădenii care locuiesc pe Bulevardul Titulescu, pe Calea 6 Vânători, pe străzile Simion Popa, Gheorghe Magheru şi Bihorului sau cei care trec zilnic pe aceste artere, ca să ne rezumăm doar la străzile ce trebuiau să intre în reabilitare ce sunt situate în Colegiul în care Măduţa vine să ceară votul oamenilor; le-ar explica părinţilor de ce Guvernul Ponta a tăiat din banii de funcţionare de la Grădiniţa „Căsuţa Copiilor” de pe Calea Radnei sau de la Şcolile generale nr. 5 de la Podgoria şi nr. 12 de la Mioriţa; ar trebui să meargă la Bucureşti şi să ceară deblocarea finanţării pentru cele două pasaje rutiere, finanţare blocată de acelaşi Guvern Ponta”… „Când spune Măduţa adevărul? Acum, când cerşeşte voturi de la arădeni sau atunci când îşi căuta de lucru prin judeţul Timiş, pe la Stamora Moraviţa, prin vamă? Măduţa mai bine ar reciti stenogramele apărute în aceste zile în care apare într-o postură incriminatoare, de protejat al sistemului vamal”, se mai spune în Comunicat.
ARD critica "ipocrizia" lui Maduta
ARAD. Într-un comunicat de presă, Alianţa România Dreaptă Arad îl acuză pe Flavius Măduţa de ipocrizie. „Flavius Măduţa vrea să-I ducă de nas pe arădeni afirmând că «Sunt arădean şi îmi pasă de Arad».
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Raportorul special al ONU pentru teritoriile palestiniene ocupate, Francesca Albanese, consideră că planul administraţiei preşedintelui american, Donald Trump, pentru Gaza este opusul unei soluţii paşnice, fiind de fapt o continuare a epurării etnice sub o nouă mască diplomatică şi, din acest motiv, consideră necesară crearea unei coaliţii alternative la aşa-numitul Consiliu pentru Pace, informează sâmbătă EFE.
Mapamond
Iranul nu va renunța la îmbogățirea uraniului, subiect de conflict cu SUA, „chiar dacă ni se va impune un război”, a declarat duminică șeful diplomației iraniene, la două zile după negocieri cu Washingtonul asupra programului său nuclear, informează AFP.
România
Noi trageri loto sunt programate duminică, fiind în joc reporturi care depășesc milioane de euro la Joker și Loto 6/49, ambele la categoria I.
Local
O traficantă de droguri din Arad, concubina unui alt traficant, care în 2024 a fugit de polițiști și a lovit două mașini ale Direcției de Operațiuni Speciale, a fost condamnată la închisoare.
Mapamond
Guvernul comunist din Cuba a decis vineri o serie de măsuri prin care încearcă să continue activitatea economică în ciuda embargoului petrolier impus tot mai strict de Statele Unite, după ce au preluat controlul asupra livrărilor de ţiţei din Venezuela, semnalează AFP şi dpa.
Ştiri sportive
Sâmbătă s-au dat primele cinci titluri la Jocurile Olimpice de iarnă 2026, de la Milano-Cortina, campionii câștigând în premieră medalia olimpică de aur. Elvețianul von Allmen a luat primul titlu pus în joc, la coborâre. Italia, Japonia și Norvegia au câte o medalie din fiecare metal.
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
3
Citiți principiile noastre de moderare aici!