aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Autoturism de teren răsturnat în intersecție, în Micălaca

Autoturism de teren răsturnat în intersecție, în Micălaca

De Ioana Costas
la 19 June 2020 18:09 Reactualizat la: 19 June 2020 20:08
22 Comentarii

Autoturism de teren răsturnat în intersecție, în Micălaca

19 June 2020 18:09 Reactualizat la: 19 June 2020 20:08
Accidentul a avut loc vineri după masa, la intersecția Calea Radnei cu strada Renașterii. UPDATE: De vină pentru producerea accidentului ar fi, conform cercetărilor polițiștilor, o femeie de 31 de ani, care nu a acordat prioritate de trecere.
Scris de Ioana Costas - Accidentul a avut loc vineri după masa, la intersecția Calea Radnei cu strada Renașterii. UPDATE: De vină pentru producerea accidentului ar fi, conform cercetărilor polițiștilor, o femeie de 31 de ani, care nu a acordat prioritate de trecere.

Trimite articolul

X

 

În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, dintre care unul de teren. Acesta din urmă, din cauza impactului puternic, a fost răsturnat pe o parte, la intrarea în intersecție.
Se pare că evenimentul rutier s-a produs pe fondul neacordării de prioritate.
O persoană a fost transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
La fața locului au sosit mai multe echipaje de poliție pentru a efectua cercetări în urma cărora se vor stabili cauzele și împrejurările care au condus la producerea accidentului rutier.
Vom reveni cu amănunte după încheierea cercetărilor la fața locului.


UPDATE: De vină pentru producerea accidentului ar fi, conform cercetărilor polițiștilor, o femeie de 31 de ani, care nu a acordat prioritate de trecere.
Un copil de 7 ani, care se afla în autoturismul lovit, a fost rănit ușor. Minorul nu purta centură de siguranță și nici nu se afla într-un dispozitiv special pentru copii.
“Astăzi, în jurul orei 17:05, o femeie de 31 de ani, din Arad, a condus un autoturism pe Calea Radnei înspre Vladimirescu, iar la intersecție cu strada Prutului, a efectuat virajul la stânga și nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism condus regulamentar de o femeie de 35 de ani din Arad, pe Calea Radnei, sens de mers Vladimirescu, înspre Piața Sporturilor. În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală ușoară a unui minor de 7 ani, pasager pe bancheta din spate, în al doilea autoturism, fără a fi asigurat cu centură de siguranță sau dispozitiv special pentru copii. Cele două conducătoare auto au fost testate cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală”, au declarat reprezentanții IPJ Arad.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
Arad ,
calul balan ,
masina ,
micalaca ,
radnei ,
rasturnata ,
renasterii
22 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. omini.buni says:
    June 19, 2020 at 6:17 pm

    suuupppeerrbbbbb, da ce o patit l-o luat vantu’ :))))))

    Reply
  2. VP1010 says:
    June 19, 2020 at 6:28 pm

    Buturuga mica răstoarnă carul mare! Bine ca nu sunt victime, mai atenți pe viitor…

    Reply
  3. Satan 666 says:
    June 19, 2020 at 6:32 pm

    Prostovanii care nu au umblat la scoala nu sunt convinsi ca legile fizicii se aplica si pentru ei!

    Reply
  4. Utu says:
    June 19, 2020 at 7:42 pm

    Unde este masina de teren?ca Nu Se vede

    Reply
  5. teddy-eddy says:
    June 19, 2020 at 8:50 pm

    Nu sunt misogin
    Dar dacă este o altecație între două femei , dacă prezentatoarea cazului e tot o femeie … nu mă pronunț. Și le plâng de milă polițiștilor ce trebuie să descurce ițele

    Reply
    • Moi says:
      June 19, 2020 at 11:10 pm

      Confirm. Femeie fiind, orice incident am intampinat in trafic, a iesit cu scandal daca in cealalta masina, a fost femeie. Chiar si fiind devina si necunoscand minim de legislatie, au papagal mare

      Reply
      • anonim says:
        June 20, 2020 at 6:09 am

        Moi, de ce bati campii fara sa fi vazut ceva ? cele doua nu s-au certat, fiecare a spus in mod civilizat partea ei, iar doamna care a provocat incidentul din neatentie a recunoscut faptul ca nu a vazut-o pe cea cu SUV. Despre accidentele ce se intampla pt ca sunt unii ce parcheaza cum le cade lor bine, obstructionand vederea in intersectii, de ce nu spuneti niciunul ? Se intampla constant pe Milea,Ion Alexandru,Revolutiei, Bratianu,Dragalina, Praporgescu,A Muresanu si multe altele. Politiile de se se fac ca nu-i văd cum parcheaza pe zebre,de-a curmezisul la colt,in poarta caselor,pe trotuare, de nu vezi nimic de ei, indiferent cu ce si pe unde circuli?

        Reply
  6. Baron says:
    June 20, 2020 at 2:44 am

    Mmmdaa…ai uitat sa specifici ca din cauza ploilor si valtorilor aparute,intr-o carpeala totala,tocmai nu erau functionale semafoarele…Erau pe mod “Disco”….Dar ai dreptate….in nici o intersectie nu intri ca o(un) dobitoc….Bufff….

    Reply
  7. Georgi says:
    June 20, 2020 at 5:15 am

    Doamna din masina de teren a realizat că putea nenorocii copilul cu nepăsarea ei față de siguranță lui?!??!De ce nu a avut copilul scaun special și nu era fixat cu centura de siguranță?Din cauză ,,de figuri și minte zero părinte” și ,,mie nu mi se-n tâmplă”? Sper măcar să învățați ceva din evenimentul ăsta….

    Reply
    • geo says:
      June 20, 2020 at 4:54 pm

      copilul era fixat cu centura…articolul este gresit, altfel se alegea cu fracturi

      Reply
      • Georgi says:
        June 21, 2020 at 10:37 am

        No bun atunci….nu mai comentez că n-am cu cine,ziariștii lu’ pește prăjit!Sorry…

        Reply
  8. Sutu says:
    June 20, 2020 at 6:56 am

    Romani cu ,,masina de teren” aia e de teren sau e un SUV?

    Reply
  9. SUV says:
    June 20, 2020 at 8:24 am

    WOW!
    Asa usor se rastoarnă un SUV? Păi daca in locul lui era un autoturism mic ce se se intampla?

    Reply
    • mowgli says:
      June 20, 2020 at 3:07 pm

      Cred ca ar fi ramas pe roti pt ca un autoturism are centrul de greutate mai jos.

      Reply
      • Hell says:
        June 21, 2020 at 12:20 am

        Bun răspuns, jos pălăria !

        Reply
    • Snake says:
      June 21, 2020 at 12:53 pm

      SUV-urile se rastoarna mai usor ca celelalte automobile, pentru ca au centrul de greutate situat mai sus…

      Reply
  10. Farkas Ecaterina says:
    June 20, 2020 at 8:40 am

    Da, din păcate din ce în ce mai mulți ” șoferi și șoferițe” pe șosele, care nu cunosc din legislație nimic….. Cum se dau permisele la asa oameni????? Aar trebui impusa o noua lege, ai făcut accident sau ai provocat accidente vei fi obligat sa dai examenul din nou bineînțeles după ce faci dovada pregătiri practic și legislație!!!!!!! P S Alții nu au auzit de condusul preventiv… Ei știu doar ca au prioritate și accelerează……

    Reply
    • BERCHEA says:
      June 21, 2020 at 12:38 pm

      Cum isi iau permisele?!
      Pe pile, pasarica sau cu bani!Simplu, nu?!

      Reply
  11. utu says:
    June 20, 2020 at 9:29 am

    bine ca nu e jeep …romanii ori ce e SUV iii spune jeep

    Reply
  12. graba says:
    June 20, 2020 at 3:42 pm

    unde s-or fi grabit? or fi lasat mancarea pe aragaz?

    Reply
  13. Adrian says:
    June 21, 2020 at 8:00 am

    Ce surpriza … o femeie nu a acordat prioritate !!!
    Pai ele au impresia ca au prioritate in orice situatie … de la scufundarea unui vapor … pana la intrarea intr-o intersectie.

    Reply
  14. BOX POPULIME says:
    June 21, 2020 at 12:28 pm

    Proastele dracului, conduc autoturisme puternice, nu sunt atente, nu stiu sa stapaneasca masina in situatii limita ,dupa cum, la fel, nu stiu sa evite situatiile limita si uite ce se intampla ! Barbatii lor, care consuma de regula alcool, le-au trimis la scoala si multe din ele, care nu au condus in viata l;or nici o bicicleta, iau permisul si produc catastrofe pe sosele. Mitul femeii-soferite ca este precauta, ca este atenta, ca este…..s-a spulberat, dobitoacele produc adevarate catastrofe pe drumurile patriei !

    Reply
  15. Cele mai citite știri

    1
    Lucrările continuă pe calea ferată Arad-Timișoara
    2
    Lăsat fără telefon și hainele de pe el, de un tâlhar
    3
    Nicușor Dan: Anul acesta - crucial pentru finalizarea ecosistemului de carte electronică de identitate și a portofelelor digitale
    4
    Ziua Europeană 112. De câte ori au apelat arădenii numărul unic?
    5
    Prefectul mobilizează instituțiile pe tema depozitelor ilegale de deșeuri
    6
    Canada, în doliu după masacrul de o „cruzime neobişnuită”, soldat cu nouă morţi
    7
    Un pompier aflat în timpul liber a prevenit un incendiu la o casă
    8
    Bolojan: Recesiunea tehnică temporară face parte din costul anticipat al tranziției către o economie solidă
    9
    Nicușor Dan: George Simion, cu o numeroasă delegație, nu a fost primit de nimeni în SUA
    10
    FOTO | Se schimbă regulile la „importul” muncitorilor

    România

    Nicușor Dan: Anul acesta - crucial pentru finalizarea ecosistemului de carte electronică de identitate și a portofelelor digitale
    Cetățenii români, inclusiv cei din diaspora, au dreptul la servicii publice moderne, digitalizate și de calitate, iar anul acesta este crucial pentru finalizarea ecosistemului de carte electronică de identitate și a portofelelor digitale, a afirmat, duminică, președintele Nicușor Dan.

    România

    Rezultatele extragerilor Loto
    Rezultatele extragerilor loto din data de 22-03-2026 sunt următoarele:

    Mapamond

    Slovenia restricţionează vânzările de carburanţi
    Premierul sloven, Robert Golob, a anunţat duminică restricţii la vânzările de carburanţi, în contextul presiunilor create de conflictul din Orientul Mijlociu asupra aprovizionării benzinăriilor, transmite dpa.

    Local

    Un arădean a fost tâlhărit în Vlaicu! Hoțul a fugit cu 5.500 de lei, dar acum e arestat
    În dimineața de sâmbătă, în jurul orei 3:00, un bărbat a fost tâlhărit în Vlaicu, fiindu-i sustrasă suma de 5.500 de lei. 3

    România

    Biroul Permanent Naţional al PSD - luni. Se decide calendarul consultării interne privind ieşirea sau nu de la guvernare
    Biroul Permanent Naţional al PSD se reuneşte luni la sediul central, unde urmează să decidă calendarul pentru consultarea internă cu privire la ieşirea sau nu de la guvernare a partidului.

    Mapamond

    Ultimatum de 48 de ore de la Trump pentru Iran: dacă Strâmtoarea Ormuz nu e deschisă, lovește centralele electrice
    Președintele american, Donald Trump, a amenințat sâmbătă că SUA vor lovi centralele electrice iraniene dacă Iranul nu redeschide în 48 de ore Strâmtoarea Ormuz, transmite dpa. 1

    Local

    Tâlharii din benzinărie, condamnați
    Bărbații care au furat 30 de mii de euro și au spart un Rolls Royce într-o benzinărie din Arad, în august 2023, au fost condamnați. 2

    ARADON Sport local

    Fotbal – Liga 3, etapa 21

    ARADON Sport local

    Sântana, peste Felnac în amical
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.