Comisarul șef Ștefan Troiac nu a avut „concurență” la concurs. A fost singurul care s-a înscris la concursul organizat pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Arad. În urma interviului susținut în fața unei comisii din cadrul IPJ Arad, fostul adjunct al inspectorului șef a obținut nota 8,83, fiind declarat admis. Pe de altă parte, la concursul pentru ocuparea funcției de șef al Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Arad s-au prezentat patru candidați. Dintre cei patru, comisarul șef Doru Ivan a obținut nota 8,01, fiind declarat admis. Ceilalți candidați la această funcție au fost comisarul Răzvan Meszar – care nu s-a mai prezentat la concurs -, inspectorul principal Pavel Laurențiu Bogdan, care a obținut nota 6,54 – fiind declarat respins – și inspectorul Gabriel Nicolae Patița – care a obținut nota 5,81.
Concursuri pentru șefiile Poliției Municipiului Arad și Biroului Rutier. Noii șefi sunt cei vechi
Concursuri pentru șefiile Poliției Municipiului Arad și Biroului Rutier. Noii șefi sunt cei vechi
Nicio surpriză în urma concursurilor organizate de Inspectoratul de Poliție Județean Arad pentru ocuparea funcțiilor de șef al Poliției Municipiului Arad și al Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Arad. Comisarii șefi Ștefan Troiac și Doru Ivan, cei care au ocupat aceste funcții anterior, sunt cei care au fost admiși – în urma unor interviuri – în cele două posturi de conducere.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
O traficantă de droguri din Arad, concubina unui alt traficant, care în 2024 a fugit de polițiști și a lovit două mașini ale Direcției de Operațiuni Speciale, a fost condamnată la închisoare.
Mapamond
Guvernul comunist din Cuba a decis vineri o serie de măsuri prin care încearcă să continue activitatea economică în ciuda embargoului petrolier impus tot mai strict de Statele Unite, după ce au preluat controlul asupra livrărilor de ţiţei din Venezuela, semnalează AFP şi dpa.
Ştiri sportive
Sâmbătă s-au dat primele cinci titluri la Jocurile Olimpice de iarnă 2026, de la Milano-Cortina, campionii câștigând în premieră medalia olimpică de aur. Elvețianul von Allmen a luat primul titlu pus în joc, la coborâre. Italia, Japonia și Norvegia au câte o medalie din fiecare metal.
România
România își asumă o responsabilitate strategică în calitate de cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană și are misiunea de a crește producția pentru a scădea prețurile acasă și a contribui la protejarea regiunii împotriva utilizării prețurilor la energie ca armă de șantaj politic, a declarat ministrul Afacerilor Externe, Oana Țoiu.
1
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
7
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Citiți principiile noastre de moderare aici!