aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Copil de 15 ani lovit de mașină după ce a trecut cu bicicleta pe culoarea roșu a semaforului

Copil de 15 ani lovit de mașină după ce a trecut cu bicicleta pe culoarea roșu a semaforului

De Ioana Costas
la 1 October 2021 11:15 Reactualizat la: 1 October 2021 11:26
6 Comentarii

Copil de 15 ani lovit de mașină după ce a trecut cu bicicleta pe culoarea roșu a semaforului

1 October 2021 11:15 Reactualizat la: 1 October 2021 11:26
Accidentul a avut loc vineri dimineața pe Calea Aurel Vlaicu. Din fericire, adolescentul a fost rănit ușor. Se pare că acesta nu ar fi respectat semnificația culorii roșu a semaforului, fiind acroșat de un autoturism.
Scris de Ioana Costas - Accidentul a avut loc vineri dimineața pe Calea Aurel Vlaicu. Din fericire, adolescentul a fost rănit ușor. Se pare că acesta nu ar fi respectat semnificația culorii roșu a semaforului, fiind acroșat de un autoturism.

Trimite articolul

X

ARAD. „În această dimineață, în jurul orei 08:50, a avut loc un accident rutier pe Calea Aurel Vlaicu din municipiul Arad. Din verificări a reieșit că un arădean de 15 ani care conducea o bicicletă a fost acroșat de un autoturism condus de un arădean de 35 de ani. În urma impactului a rezultat rănirea ușoară a biciclistului. Conducătorul autoturismului și biciclistul au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ în ambele cazuri. Polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul”, au precizat reprezentanții IPJ Arad.

Trimite articolul

X
Taguri:
copil ,
lovit ,
masina ,
trecere de pietoni
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. aradean says:
    October 1, 2021 at 11:39 am

    greu stai cu limba romana : Pe culoarea rosie ….nu pe culoarea rosu !! Ai facut scoala peste Carpati ???

    Reply
  2. gardianul says:
    October 1, 2021 at 11:43 am

    Legea e putin stramba… ca de obicei. Ai voie sa circuli cu bicicleta (de la o anumita varsta, e adevarat) aproape pe oriunde fara sa ai habar de semnele de circulatie. Nu esti obligat la nici un curs de legislatie rutiera si poti circula legal. E putin incorect as zice eu, fiindca uneori biciclistii provoaca accidente grave si nu doar pentru pielea lor. Sa speram ca e totul bine, si cine trebuie sa schimbe legile ar putea sa se ocupe de asta si sa nu taie frunze la caini pe banii nostrii. Iar cei care constata anomaliile astea, in special politia rutiera, ar putea sa le publice uneori pe site-ul lor. De exemplu daca intrii primul in sensul giratoriu ai prioritate si poti face carambol cu restul cand schimbi banzile fiindca tu ai prioritate ca ai intrat primul in sens. E o prostie fara margini treaba asta, fiindca atunci cand intrii in sens nu ai de unde sa stii care.cand a intrat si ce prioritati au ceilalti participanti la trafic. Alta aberatie pe care cei platiti de noi o ignora. https://www.youtube.com/watch?v=5jrSral8iLQ

    Reply
    • anonim says:
      October 1, 2021 at 5:55 pm

      Acum te intreb la modul cel mai serios posibil ! tu dupa asta te iei ??? i am urmarit si eu cateva postari si ma apucat greatza ! 1 ) – accident pe drum pe cu linie continua , si viraj stanga unde acest lucru iti permite marcajul ….opinia lui ! culpa comuna !!!!!!! …..mai nene , eu urmeaza sa fac viraj stanga , marcajul imi permite acest lucru , insa astept sa si pot face virajul deoarece trebuie sa dau prioritate celor care vin din fatza , cand consider ca pot vira fara sa pun in pericol alt participant la trafic incep sa fac virajul cu ochii pe cel ce vine din fatza mea dar sa spunem ca e la 30 m de intersectie , eu m am asigurat in oglinda inainte de a incepe virajul , nu era nimeni in depasirea mea , insa in momentul in care incep sa virez , vine un idiot lansat din spate si intra direct in mine ..dupa militianu asta e culpa comuna , nu conteaza ca idiotul ce vine din spate nu are voie sa depaseasca pe linie continua , ce conteaza e ce spune acest papagal de politist … 2 ) Timp de iarna cu viscolirea zapezii , te opreste acest nenea ofiter ( deoarece cred ca stii ca e si ofiter tipul ) si chiar daca tu ti ai curatat nr de imatriculare in urma cu nici 5 km ,insa din cauza conditiilor atmosferice , nr tau e iar plin de zapada , ei bine nenea asta iti da amenda deoarece asa prevede legea ca el te poate amenda !!! Chiar nu te intrebi cum mama naibii a participat el la constatarea prezentata in video ??? deci la o tamponare usoara merge tocmai ofiteru la fatza locului sa constate cauzele accidentului ??? …normal !!! cel scos vinovat era din arad iar cel nevinovat e din Oradea unde isi desfasoara tipu asta activitatea ….problema la cazul prezentat de el se pune daca cel care urma sa iasa din sens a semnalizat sau nu !!! scurt si la obiect ….ca cel de pe prima banda nu are de unde sa stie ce intentii ai daca nu semnalizezi …ala pe prima banda poate sa aibe intentia sa iasa la urmatoarea iesire din sens , cel de pe banda doi trebuie sa se asigure ca ceilalti au inteles intentia manevrei lui , ca atare trebuia sa semnalizeze …dar asta e legea rutiera , castiga cel cu mai multe pile si pierde cel mai putin pregatit …iar hotararile judecatoresti !!! … nici nu are rost sa le comentam ! …trebuie sa fie prea evident cazul care a dus la accident ca sa nu mai poata interpreta ei legea dupa bunul plac al lor

      Reply
  3. e clar says:
    October 1, 2021 at 12:19 pm

    Dacă semaforul știa co r e c t limba română și arăta culoarea roșie ( nu culoarea roșu) adolescentul (în cauză) observa !!!

    Reply
  4. Mocofan-club says:
    October 1, 2021 at 3:53 pm

    Bicicliștii sunt într-un pericol permanent în Arad, și-n toate celelalte orașe sufocate de circulația autovehiculelor, la care s-ar putea adăuga lipsa disciplinei în trafic, caracteristică majorității participanților.

    Reply
    • anonim says:
      October 1, 2021 at 9:15 pm

      ai citit articolul ? juniorul a trecut pe culoarea rosie a semaforului , si n cele mai multe cazuri biciclistii se expun singuri la pericole , nerespectand nimic in ce priveste circulatia pe drumurile publice , nu spun ca toti , insa multi dintre biciclisti sunt de o nesimtire si nepasare sora cu moartea

      Reply
  5. Cele mai citite știri

    1
    O judecătoare de la Curtea de Apel București confirmă dezvăluirile Recorder: Suntem terorizați cu acțiuni disciplinare
    2
    Hoţii de la Luvru ar fi putut fi arestaţi „cu 30 de secunde înainte” de a fugi, potrivit anchetei administrative
    3
    Termen nou pentru podul hobanat
    4
    Bărbat urmărit internațional, găsit la Secusigiu
    5
    Dominația tirului arădean: Patru titluri naționale!
    6
    Bolojan: Dacă problemele sistemice din justiție sunt confirmate, trebuie aduse corecții de ordin legislativ
    7
    Zelenski spune că este pregătit pentru alegeri
    8
    „One Battle After Another” conduce nominalizările pentru Globurile de Aur
    9
    UTA are doi jucători în „echipa etapei”
    10
    FOTO/VIDEO. O mașină parcată a luat foc în zona Indagrara

    Local

    Bărbat urmărit internațional, găsit la Secusigiu
    Un bărbat căutat la nivel internațional, cate a dispărut imediat după ce a fost condamnat, a fost găsit de polițiști la Secusigiu.

    Mapamond

    Clienţii unei platforme de criptomonede au primit, din greşeală, bitcoini în valoare de 44 de miliarde de dolari
    Platforma de criptomonede sud-coreeană Bithumb a anunţat sâmbătă că a trimis, din greşeală, clienţilor săi bitcoini în valoare de peste 40 de miliarde de dolari, în cadrul unei campanii promoţionale, transmite Reuters.

    ARADON Sport local

    Ultima deplasare din sezonul regulat, cu probleme de lot pentru FCC UAV
    FCC Baschet UAV Arad joacă sâmbătă ultimul meci din deplasare în sezonul regulat, având mai multe indisponibile pentru meciul cu Agronomia.

    UT Arad

    Victoria e obligatorie la jocul cu Csikszereda

    Local

    Închisoare pentru bărbatul care a înjunghiat un șef de tren, în Arad
    Bărbatul care, în aprilie 2023, l-a înjunghiat pe șeful trenului IR377 Budapesta-Timișoara, a fost condamnat la 2 ani și jumătate de închisoare.

    România

    Franţa şi Canada au inaugurat consulate în capitala Groenlandei
    Consulatele Franţei şi Canadei, ţări ce se opun planului administraţiei Trump de a-şi impune controlul asupra Groenlandei, au fost inaugurate vineri în capitala acestui imens teritoriu arctic, informează AFP şi dpa.

    România

    Selecția Națională Eurovision: 68 de piese concurează pentru un loc în finala competiției
    Etapa de audiții ale semifinaliștilor care vor concura pentru un loc în finala Selecției Naționale Eurovision 2026 se va desfășura între 9 și 11 februarie, 68 de piese urmând să intre în competiție.

    România

    Judecătorii de la Tribunalul București, în dezacord privind dosarul lui Georgescu. Va fi format un complet de divergență
    Doi judecători din completul de la Tribunalul București, care are pe rol dosarul de propagandă legionară al lui Călin Georgescu, nu au reușit să cadă vineri de acord dacă se începe judecata pe fond sau trimit cauza înapoi la Parchet. 1

    România

    CFR SA, anchetată pentru posibile blocaje pe piața energiei feroviare: accesul altor furnizori, în vizor
    Consiliul Concurenței a anunțat declanșarea unei investigații privind un posibil abuz de poziție dominantă al CFR SA, compania națională care administrează infrastructura feroviară electrificată din România.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.