S-a deovedit că femeia de 41 de ani, implicată în furt, este chiar fiica victimei. „În urma cercetărilor efectuate, polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat o femeie de 41 de ani și un bărbat de 43 de ani, din Arad, care în perioada 7-21 aprilie, ar fi sustras din locuința mamei femeii în cauză, de pe Bulevardul Revoluției, două inele din aur, un televizor, suma de 2.300 de euro și diverse articole de îmbrăcăminte”, au declarat reprezentanții IPJ Arad. Prejudiciul a fost recuperat, cei doi fiind cercetați pentru furt. Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a comis fapta.
Femeie cercetată penal pentru că și-a furat mama
Femeie cercetată penal pentru că și-a furat mama
Reactualizat la:
Și-a furat mama! A lăsat-o fără aur, televizor, haine și fără 2.300 de euro. O femeie în vârstă de 41 de ani, împreună cu un bărbat de 43 de ani au pătruns în locuința unei femei și au furat bunuri în valoare de 25.000 de lei.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Un bărbat care a încălcat ordinul de protecție, contactându-și soția, a fost plasat în arest preventiv.
Mapamond
Scutul protector de la centrala nucleară de la Cernobîl, din Ucraina devastată de război, construit pentru a ține sub control materiale radioactive provenite din dezastrul din 1986, nu își mai poate îndeplini funcția principală de siguranță din cauza daunelor provocate de drone, într-un atac atribuit Rusiei de către Ucraina, a anunțat vineri Agenția Internațională pentru Energie Atomică (AIEA), informează Reuters.
Local
Polițistul local Cosmin Ghilea, de la Poliția Locală Arad, a fost trimis în judecată pentru purtare abuzivă.
Local
ARAD. Elevii Colegiului Național „Vasile Goldiș” Arad au primit un „cadou” în această lună decembrie care, prin definiție, este luna cadourilor.
România
Peste 790.000 de persoane își sărbătoresc sâmbătă onomastica, de Sfântul Nicolae.
România
Sfântul Nicolae a trăit în timpul Sfântului Mare Împărat Constantin cel Mare (306-337).
Mapamond
Recurgerea la activele rusești înghețate în Europa pentru a finanța nevoile financiare ale Ucrainei va avea „consecințe considerabile” pentru Uniunea Europeană, a declarat vineri ambasadorul Rusiei la Berlin, Serghei Neceaiev, în contextul în care cancelarul german și premierul belgian urmau să se întâlnească pentru a discuta această problemă, relatează AFP.
1
Ştiri sportive
Naționala României va juca în Grupa D la Cupa Mondială de fotbal din 2026, dacă se va califica, iar adversarele sale vor fi Statele Unite, Paraguay și Australia, potrivi tragerii la sorți efectuate, vineri, la John F. Kennedy Center for the Performing Arts din Washington DC.
5
Mapamond
Mii de elevi din Germania au protestat vineri în mai multe orașe din țară împotriva planurilor guvernului privind un nou serviciu militar voluntar, relatează dpa.
Citiți principiile noastre de moderare aici!