aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Foto| Prima noapte de magie la Arad Open Air

Foto| Prima noapte de magie la Arad Open Air

De Sorina Ambruș
la 8 July 2023 12:03
12 Comentarii

Foto| Prima noapte de magie la Arad Open Air

8 July 2023 12:03
Organizatorii au pregătit încă două seri de muzică de calitate la cea de-a șaptea ediție a AOA. Petrecerea continuă sâmbătă și duminică de la ora 17:30.
Scris de Sorina Ambruș - Organizatorii au pregătit încă două seri de muzică de calitate la cea de-a șaptea ediție a AOA. Petrecerea continuă sâmbătă și duminică de la ora 17:30.

Trimite articolul

X

Entuziasmul fanilor a revenit în forță și în acest an la Festivalul Arad Open Air. Prima seară a evenimentului a fost plină de bucurie, dans până în zori, atmosferă plină de energie, artiști de renume, muzică vibrantă și, desigur, momente pline de distracție.

Deși line-up-ul pentru ziua de vineri nu aducea, cel puțin la prima vedere, nume mari pe scena de la aeroport, showul a fost total și pentru toate gusturile.

Festivalul a fost deschis la ora 17:30, de Didi, iar la ora 18:15, pe scenă a urcat Redd Daniel. Tinerii de la Ribozom și formaţia R.U.A au închis partea de „încălzire” a serii de vineri. Cei care au venit pentru a-i asculta pe Teo Milea şi Adi Şchiopu, au avut parte de de un melanj de clasic și modern, iar de la 22:30 arădeanul Mike Kross a adus pe scenă ritmurile așteptate de majoritatea publicului venit pe aeroport.

DJ Pascal jr, considerat cap de afiș al serii de vineri, a venit cu sunetele sale captivante și ritmurile contagioase care au creat o atmosferă de dans irezistibilă. De altfel, Pascal Junior este unul din dj-ii care nu sunt pentru prima dată pe scena festivalului arădean, declarând în urmă cu doi ani că cel mai mult admiră la AOA „energia publicului și atmosfera.

Însă, fără doar și poate, cel care ne-a dus cu gândul la adevărata muzică de festival a fost Mahony, al cărui set ne-a arătat de ce este unul dintre cei mai apreciați dj români. De altfel, Mahony se poate lăuda cu prezența sa în lineup-ul clubul Hi Ibiza, unde mixează cele mai mari nume ale genului.

Finalul serii i-a revenit lui Alex Super Beats, care cu fiecare melodie mixată a adus un val de euforie și extaz printre festivalieri, care au cântat cu vocea tare și au dansat pe ritmurile sale.

Și ca la orice festival, a fost vorba și despre ținute, mai mult sau mai puțin îndrăznețe, dar altfel gândite încât să atragă toate privirile. Toată această diversitate de stiluri și modă a creat o atmosferă magică și plină de farmec, în care participanții au putut să își exprime liber creativitatea și să se bucure de momentul prezent al petrecerii alături de gașca de distracție.

Ce spun organizatorii

„Este o bucurie imensă să ne reîntâlnim cu fanii Arad Open Air. Aeroportul a fost inundat cu oameni începând cu orele după-amiezii, un semn clar că tutror ne-a lipsit magia și atmosfera festivalului. Prima seară a fost doar un teaser pentru ce urmează în următoarele două zile și suntem foarte nerăbdători să îi vedem pe cei prezenți cum transformă acest loc într-un paradis muzical”, a declarat Glad Varga, organizatorul festivalului.

Ce urmează în următoarele două zile de festival

Petrecerea continuă în seara asta cu unii dintre cei mai tari artiști din cultura hip-hop – Nane și Spike. Tot azi, publicul va avea ocazia să-i vadă și pe cei de la Doma Art – Dance Show și anul acesta pe scena AOA. Se vor mai ocupa de muzică și entertainment Mike Kross, Paul Damixie, Burak Yeter, Sasu, Alexandru Ungur și Sebuh.

Duminică, în ultima seară de festival, este rândul fanilor muzicii trap să își vadă preferații pe scenă. La cererea publicului, Ian și Oscar vor urca pe scenă ediția aceasta a AOA. În revenire la festival este și FC DNB, care anul trecut a reușit să aducă o doză mare de energie și nebunie în rândul festivalierilor. Tot în ultima zi de festival, Vama va cânta împreună cu publicul cele mai îndrăgite hit-uri, iar melodiile „Perfect fără tine” și „18 ani” îi vor face pe cei prezenți să fredoneze și să trăiască la maximum aceste clipe unice.

Bilete

Biletele de o zi se pot achiziționa accesând https://www.openairfestival.ro/abonamente/, iar acestea se găsesc și la intrarea în festival. Beneficiază de intrare gratuită minorii sub 10 ani, dacă sunt însoțiți de un părinte/tutore și persoanele cu dizabilități. Pentru mai multe informații, vă rugăm să verificați regulamentul de pe site https://www.openairfestival.ro/info-regulament/.

Concertele încep în fiecare zi la ora 17:30, iar pentru a evita aglomerația festivalului, cei care și-au achiziționat deja un bilet sau un abonament sunt rugați să vină mai devreme.

Urmărește paginile de social media, pentru ultimele noutăți: Facebook https://www.facebook.com/aradopenair, Instagram https://www.instagram.com/aradopenair/

Parteneri: Bulldog Gin, Klap, Ursus, PRbeta Agency, West Media, Coca-Cola, Red Bull, Maschio Gaspardo, HAI, Universitatea Vasile Goldis Arad, Quark Motors, Cramele Recaș, Prodent.

FOTO | Prima noapte de magie la Arad Open Air

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Alex Super Beats ,
Arad ,
Didi ,
DJ Pascal jr ,
Festivalul Arad Open Air ,
Mahony ,
Mike Kross ,
prima seara ,
R.U.A ,
Redd Daniel ,
Ribozom ,
Teo Milea şi Adi Şchiopu
12 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Helmut says:
    July 8, 2023 at 1:24 pm

    Vrem zboruri nu aoa și festivaluri îndoielnice de umplut buzunarele

    Reply
    • ovi says:
      July 9, 2023 at 11:47 am

      cum poți face fericită toată gloata din Arad?
      Ăla vrea zboruri, altu-i pe la alt festival…, se vede de la o poștă că cea mai reușită activitate din Arad este Öcska Piac, acolo au ce să facă toți comentatorii-criticii lui Aradon.
      Păi dacă vrei aeroport în Arad și își permit să zboare doar 10 oameni, cine plătește paguba?
      Mai caută vreo doi-trei prieteni Helmuth și cereți metrou în Arad sau organizarea cupei mondiale de sailing pe Mureș!
      Nimic nu-ți place, mută-te în pădure și lasă-ne cu criticile tale de “cetățean din vest”!

      Reply
  2. Alex says:
    July 8, 2023 at 2:37 pm

    Doar concerte si zboruri chartere si alea odata pe an.

    Va bateți chiar joc de banii cetățeanului

    Reply
  3. Sorin says:
    July 8, 2023 at 3:14 pm

    magie ?!?!?!?!?
    mai degraba o gluma proasta de “festival” care are ca singur scop sifonarea banilor publici
    cei care l-au organizat merita biciuiti in fata primariei

    Reply
  4. Joni says:
    July 8, 2023 at 5:32 pm

    O porcărie de eveniment! Nume mai ca lumea îs la Zilele Orașului Chișineu Criș!

    Reply
  5. Aoamyass says:
    July 8, 2023 at 10:51 pm

    Am fost sambata. Subtirel rau…

    Reply
  6. Cristi says:
    July 9, 2023 at 3:38 am

    Mi se pare mie sau AOA este un festival de mana a 2-a sau chiar a 3-a?

    Reply
    • cinefil says:
      July 9, 2023 at 9:05 am

      Cristi, un festival pt. lumea a 3-a!

      Reply
  7. cristi says:
    July 9, 2023 at 6:18 am

    Ce invata tinerii aici?sa se drogheze,sa bea muult alcool,sa se zbenguie aiurea,sa dea cu capul..vai de capul lor in viata.Rusine si iar rusine ca umplem buzunarele altora in loc sa facem cv util in orasul asta.

    Reply
  8. Ralu says:
    July 9, 2023 at 8:44 am

    Poare cu nişte nume mari, era ceva, aşa!? Plin de festivale la tot pasul…. Poate la anul!!!

    Reply
  9. Korekt says:
    July 9, 2023 at 11:13 am

    În cazul unui avion cu probleme, care are nevoie de o aterizare de urgență, va fi dirijat la Timișoara sau Oradea, căci la Arad este festival, nu-i așa?

    Reply
    • cinefil says:
      July 9, 2023 at 12:26 pm

      Korekt, pai, avem mare noroc ca, toate companiile aeronautice, cunosc faptul ca areportul din Arad este nefrecventabil, bun de ocolit.

      Reply
  10. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    Ilie Cheșa, demisii în lanț, atât la partid cât și în CLM
    3
    Un grup de familii din Italia dă în judecată Facebook, Instagram și TikTok pentru efectele nocive asupra copiilor
    4
    Zelenski critică lipsa de „răspunsuri reale” din partea Occidentului după un nou atac masiv al Rusiei
    5
    Start la amânări în procesul „Mită la PSD Arad”
    6
    Moartea unui bebeluș, anchetată la Spitalul Județean Arad
    7
    Liga 6 - Turnu, singura neînvinsă
    8
    fARAD #12. Propaganda și mecanismele ei. Programul complet al filmelor
    9
    FOTO | Maghiarii au participat la comemorările din Parcul Reconcilierii
    10
    Palatul Copiilor din Arad, supus reconversiei

    Local

    FOTO
    Palatul Copiilor din Arad, supus reconversiei
    Clădirea monument istoric va fi mansardată şi apartamentată, urmând a căpăta funcţiunea de birouri şi apart-hotel.

    UT Arad

    Clipe cumplite, accidentare horror: se zbate între viață și moarte după ce s-a ciocnit cu portarul echipei UTA
    MIERCUREA CIUC. Veste uluitoare dinspre Miercurea Ciuc. Atacantul echipei FK Csikszereda, de la Liga de Tineret, Ioo Edvin se zbate între viață moarte, după ce duminica trecută s-a accidentat grav la meciul din Cupa României cu UTA.

    Local

    Angajații Muzeului ne oferă „Ornamente cu poveste”
    O expoziție dedicată Crăciunului îi așteaptă pe arădenii curioși să vadă globuri fragile, figurine zâmbitoare și ornamente care au decorat casele românilor de-a lungul generațiilor.

    Advertorial

    Top criptomonede cu potențial pentru 2026

    România

    Moțiunea de cenzură „România nu este de vânzare - fără progresiști la guvernare” a fost depusă
    Moțiunea de cenzură „România nu este de vânzare - fără progresiști la guvernare”, prin care se cere demisia „Guvernului progresist” condus de Ilie Bolojan, a fost depusă, vineri, la Parlament. 1

    România

    Instanța supremă atacă din nou la CCR legea de modificare a pensiilor magistraților
    Judecătorii de la Instanța supremă au decis, vineri, sesizarea Curții Constituționale în legătură cu noul proiect al Guvernului Bolojan privind reforma pensiilor magistraților. 2

    Local

    POLITIC. Falcă, despre revitalizarea economiilor locale
    Europarlamentarul arădean vorbește despre o inițiativă legislativă referitoare la crearea de locuri de muncă. 1

    Local

    Apar limitatoare de viteză pe drumurile județene
    5

    Local

    POLITIC. Cadar cere bani pentru calea ferată
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.