ARAD. „Polițiștii Secției 2 Rurală Arad cercetează o femeie de 34 de ani, din Iratoșu, care, la data de 11 februarie 2022, a reclamat furtul unor bijuterii și bunuri din locuință. În urma investigațiilor efectuate de polițiști, a reieșit că cele reclamate nu sunt conforme cu realitatea. În fapt, femeia în cauză ar fi luat din locuință 1.000 de lei și bijuterii, după care ar fi aranjat locul faptei astfel încât să pară o intrare prin efracție. În cauză se continuă cercetările pentru furt și inducerea în eroare a organelor judiciare”, au anunțat reprezentanții IPJ Arad.
Hoțul a strigat hoțul la Iratoșu
Hoțul a strigat hoțul la Iratoșu
O femeie de 34 de Iratoșu a reclamat la Poliție faptul că i s-au furat bani și bijuterii din locuință. În urma investigațiilor, polițiștii au descoperit că, de fapt, femeia a mințit. În fapt, ea ar fi luat banii și bijuteriile, iar apoi a aranjat locul faptei astfel încât să pară o intrare prin efracție.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Cetățenii români, inclusiv cei din diaspora, au dreptul la servicii publice moderne, digitalizate și de calitate, iar anul acesta este crucial pentru finalizarea ecosistemului de carte electronică de identitate și a portofelelor digitale, a afirmat, duminică, președintele Nicușor Dan.
România
Rezultatele extragerilor loto din data de 22-03-2026 sunt următoarele:
Mapamond
Premierul sloven, Robert Golob, a anunţat duminică restricţii la vânzările de carburanţi, în contextul presiunilor create de conflictul din Orientul Mijlociu asupra aprovizionării benzinăriilor, transmite dpa.
Local
În dimineața de sâmbătă, în jurul orei 3:00, un bărbat a fost tâlhărit în Vlaicu, fiindu-i sustrasă suma de 5.500 de lei.
3
România
Biroul Permanent Naţional al PSD se reuneşte luni la sediul central, unde urmează să decidă calendarul pentru consultarea internă cu privire la ieşirea sau nu de la guvernare a partidului.
Citiți principiile noastre de moderare aici!