Mai exact, ar trebui derulat un sondaj de opinie, în care să fie nominalizaţi aceştia. „Aşa cum am mai spus, în interiorul partidului este o competiţie normală, democratică, între cei care doresc să candideze pentru preşedinţia CJA. Părerea mea, însă, este că ar fi obligatoriu să organizăm un sondaj de opinie, pentru a afla şi părerea cetăţenilor. Dincolo de aspectul pragmatic, desemnarea unui candidat care se bucură de sprijin verificat, ar fi încă o dovadă a politicilor PNL de apropiere cât mai mare de cetăţean, de nevoile şi dorinţele sale”, spune Ioan Cristina.
Ioan Cristina: ar fi obligatoriu un sondaj de opinie pentru CJA
Ioan Cristina: ar fi obligatoriu un sondaj de opinie pentru CJA
Copreşedintele PNL Arad, Ioan Cristina, este de părere că toţi membrii partidului care se înscriu în cursa pentru desemnarea candidatului PNL la preşedinţia Consiliului Judeţean ar trebui supuşi unei supervizări din partea cetăţenilor.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
1
Ştiri sportive
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a câștigat turneul Transylvania Open (WTA 250), dotat cu premii totale de 283.347 de dolari și găzduit de BTarena din Cluj-Napoca, după ce a învins-o pe britanica Emma Răducanu cu 6-0, 6-2, în finala desfășurată sâmbătă.
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
3
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
ARADON Sport local
Arădencele au câștigat ultima deplasare din sezonul regulat, conducând și la 30 de puncte.
Citiți principiile noastre de moderare aici!