aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Maratonul vaccinării la Arad: HoReCa se vaccinează

Maratonul vaccinării la Arad: HoReCa se vaccinează

De Ioana Costas
la 7 May 2021 17:09
29 Comentarii

Maratonul vaccinării la Arad: HoReCa se vaccinează

FOTO: I.C.
7 May 2021 17:09
Maratonul vaccinării a demarat vineri, 7 mai, începând cu ora 15:00, iar primii care au făcut coadă pentru a se imuniza au fost parte din angajații din HoReCa, domeniul – poate – cel mai afectat de pandemia de COVID.
Scris de Ioana Costas - Maratonul vaccinării a demarat vineri, 7 mai, începând cu ora 15:00, iar primii care au făcut coadă pentru a se imuniza au fost parte din angajații din HoReCa, domeniul – poate – cel mai afectat de pandemia de COVID.

Trimite articolul

X

ARAD. Holul Palatului Administrativ a fost amenajat special pentru campania de vaccinare care se va desfășura pe întreaga durată a sfârșitului de săptămână. Primii vaccinați au fost angajați din HoReCa, un domeniu grav afectat de numeroasele restricții impuse din cauza pandemiei.
Ce înseamnă pentru HoReCa din Arad acest maraton? Unul dintre inițiatorii acestei campanii de vaccinare, Marius Tuduce, spune că asta „înseamnă încercarea de a reintra în normalitate, de a ne relua viața”.
Însă nu doar angajații din HoReCa se pot vaccina în holul Palatului Administrativ, ci orice persoană care dorește să se imunizeze, fiind nevoie doar de buletin. Vaccinarea se va face cu ser Pfizer, iar rapelul se va face, cel mai probabil, la Cinema Arta, peste 21 de zile de la momentul administrării primei doze.

Aproximativ 300 de angajați din HoReCa arădeană și-au anunțat intenția de a se vaccina în cadrul maratonului de vaccinare din acest weekend. În Arad, localurile în care cel puțin 90 la sută dintre angajaţi sunt vaccinaţi vor fi semnalizate de autorităţi drept „sigure pentru clienţi” și își vor putea relua mai repede activitatea, fără restricții.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
horeca ,
maratonul ,
pfizer ,
vaccinarii
29 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. anonim says:
    May 7, 2021 at 5:13 pm

    Excelent👏👏👏

    Reply
  2. Sorin says:
    May 7, 2021 at 5:14 pm

    Astia din poze sunt noii normali din noua normalitate! Daca li se spune sa umble in maini,aia fac….spre binele lor,evident….spre binele comun…

    Reply
    • anonim says:
      May 7, 2021 at 5:26 pm

      Iar tu esti anormalul din toate timpurile. Lasa oamenii sa decida , fiecare e liber sa aleaga.

      Reply
    • panou says:
      May 7, 2021 at 6:16 pm

      Sorine, noi stim ca te-ai vaccinat deja, ti-am vazut poza la panoul de onoare.

      Reply
    • Cicu says:
      May 7, 2021 at 6:44 pm

      Multumim pt părere. Ce sa facem, nu toți știm cum e cu culta cu cipuri cu 5g.suntem tâmpiței.

      Reply
      • anonim says:
        May 7, 2021 at 6:56 pm

        Felicitari pentru implicare!👍👏👏👏

        Reply
      • Satan 666 says:
        May 7, 2021 at 10:29 pm

        Ce 5 g? Voi chiar sunteti idioti.

        Reply
  3. Bughi says:
    May 7, 2021 at 5:47 pm

    Cele 3 mari restaurante de sub același patronat au ieșit la vaccinat 🙈. Dacă va este frica de moarte va donez și doza mea🤣🤣🤣

    Reply
  4. Cicu says:
    May 7, 2021 at 6:45 pm

    Felicitări pt inițiativa!

    Reply
  5. Tuduce says:
    May 7, 2021 at 6:50 pm

    Care Horeca ? poate Tuduce & company :)) , aici miroase a niste banuti pt patronul asta cret ! Daca chiar era asa de grav acest virus , Globul era vaccinat fara drept de alegere ! asa e 40 $ doza x milioane de doze = Companii framaceutice cu bani multi in conturi ! Inca odata Tuduce face banuti frumosi prin “campania de vaccinare “

    Reply
  6. Jiji says:
    May 7, 2021 at 7:05 pm

    Doctorita care vaccineaza are nasul pe-afara! Reclamatie la Miltie I-ME-DIAT!!! Amendata drastic! Iata tovarasi cum chiar cei care ar trebui sa ne apere de cumplitul virus se comporta I-RES-PON-SA-BIL!!!

    Reply
  7. ion says:
    May 7, 2021 at 7:12 pm

    produse Hexi? + ser fiziologic in loc de vaccin 🙂

    Reply
  8. Unu says:
    May 7, 2021 at 7:16 pm

    Foarte bine ca se vaccineze. Să vedem și noi rezultatele testelor pe oameni.

    Reply
    • anonim says:
      May 7, 2021 at 7:47 pm

      😂😂😂😂

      Reply
    • Merlot says:
      May 7, 2021 at 11:40 pm

      O fi vreo coincidenta:)): “Cum funcționează țânțarii modificați genetic
      Țânțarii de la Oxitec sunt modificați genetic pentru a transmite descendenților lor ceea ce compania numește gene „autolimitative”: atunci când sunt eliberați în mediu, masculii modificați genetic se împerechează cu țânțarii sălbatici de sex feminin, iar generația rezultată nu supraviețuiește până la maturitate, reducând astfel populația generală.”

      Reply
  9. Rapel cu AZ says:
    May 7, 2021 at 8:19 pm

    Parca ii văd pe ciupalacii care sunt împotriva vaccinării cum vor sta pe gardurile acestora salivând la mirosurile de mâncare și la sticlele de bere de pe mesele celor care se vor relaxa la terase!
    Căci cu salivarea vor rămâne până la trecerea nebuniei să aibă acces și ei la terase! 🤣🤣🤣🤣

    Reply
    • Rat pack says:
      May 7, 2021 at 10:37 pm

      Si tu vei manca mancarea de dinaite de pandemie.

      Reply
    • anonim says:
      May 8, 2021 at 12:04 am

      😂😂😂😂😂 Esti exemplu viu a ce inseamna marea masa a celor care s au vaccinat 😂😂😂😂 ciumpalac cu gandul sa mearga la terasa indiferent de costurile aferente 😂 Tu papagal motzat , daca prin absurd ar fii pusa problema ca la terase pot merge doar cei ce sug pwla , ai face si acest lucru bucuros doar ca sa te poti expune pe o platforma de beton in vazul lumii 😂😂😂 Prostane ! decat sa stau la o terasa doar daca ma supun anumitor cerinte , mai bine merg in natura , indiferent cum o swgi , sunt de o 100 de ori mai castigat , asa ca mai papagale , stai tu pe terasa si fii linistit mai pinochio ca nici dracu nu te invidieaza , doar cretinii de genul tau pot avea asemenea gandurii si idei ….de oameni ca tine are nevoie sustinatorii campaniei pro-vaccinare , prosti si fuduli 😂😂😂

      Reply
      • Balena says:
        May 8, 2021 at 7:34 am

        👍

        Reply
      • Just says:
        May 8, 2021 at 1:08 pm

        Super…foarte bine punctat. Lasă-i să sugă in continuare ca să aibă masa publică unde să-și expună ultimul model de smartphone. Mult n-o să reziste ”horeca” doar pe baza vaccinaților. Își pot pregăti de pe-acum lacătul

        Reply
      • Rapel cu AZ says:
        May 8, 2021 at 10:18 pm

        CARE costuri, idiotule/idioților? Valabil și pentru ceilalți!
        Cu siguranță sunteți m🇪🇺iști de șosorci analfabeți care vindeți prin obor sau Jackson și care ați fost și în stradă acum câteva săptămâni! S-a văzut atunci ce Helite zbierat acolo !

        Reply
    • Marius says:
      May 8, 2021 at 12:57 am

      Eu in locul dvs nu m-as bucura prea tare. In primul rand ca vaccinat nu aveti motive sa va temeti de nevaccinati,doar sunteti “imunizat”,ca sa-l citez pe colonelul Gheorghita.
      In al doilea rand o sa faceti parte dintr-o minoritate de pe spatele careia patronii vor vrea sa-si scoata repede parleala.Fudulia vaccinului se va traduce in preturi mari la terasa.
      Apoi sa fim seriosi,un patron normal la cap nu cred ca o sa refuze clienti pe motiv de lipsa vaccin,scopul unei afaceri e profitul.
      Daca minoritatea vaccinata,care reprezinta 10 sau maxim 20 la suta din populatie,merge la hotel si restul nu au acces,puteti fi sigur ca pretul cazarii se va tripla….sa acopere paguba cu camerele ramase fara clienti…

      Reply
  10. Temperatura vaccin ? says:
    May 7, 2021 at 8:31 pm

    La inceput ni se spunea ca vaccinul trebuie tinut la – 80 de grade celsius ( parca) , acum vad ca se poate tine si la temperatura “camerei” . Deci ce sa mai credem ?

    Reply
  11. Ebola says:
    May 7, 2021 at 10:17 pm

    Care horeca bre, trebuia sa spuneți angajații unui singur patron s au vaccinat ca să nu fie concediati

    Reply
  12. Rat pack says:
    May 7, 2021 at 10:26 pm

    HORECA ar cute si pe măsa ca sa ne jumuleasca de bani si basis.

    Reply
  13. Poxypoll says:
    May 8, 2021 at 4:56 am

    Trist…. efecte devastatoare în toamnă maxim anul viitor

    Reply
    • anonim says:
      May 8, 2021 at 9:24 am

      Daaaa😂😂😂😂😂

      Reply
  14. Adrian says:
    May 8, 2021 at 2:10 pm

    Astia de la Horeca nu au iesit nici ultima data in strada. Cantati cum va spun ei..Mi-e si sila..va postati pe Facebook si atata reclama, ca v-ati vaccinat. Nu destul va postati mancarurile si toate cacaturile Va donez si amea. Sclaviilor, “normalilor”.

    Reply
  15. Sara says:
    May 8, 2021 at 10:46 pm

    Da,ai dreptate.. Fiecare E liber să aleaga! Dar ei nu au avut de ales🤔

    Reply
  16. Cele mai citite știri

    1
    INFORM MEDIA PRESS angajează: DISTRIBUITORI DE PRESĂ
    2
    CCR: Legea prin care cresc taxele locale, constituțională
    3
    Ducu Bertzi cântă, vineri, în Piaţa Catedralei
    4
    Italianul care a reprezentat Aradul în... Italia
    5
    Depozitare ilegală de deșeuri la marginea Pădurii Ceala: amendă de 40.000 de lei și obligație de salubrizare
    6
    Direcția Silvică Arad vinde brazi la prețuri mici
    7
    Comunicat de presă
    8
    La Sanocare Home – îngrijire medicală la domiciliu!
    9
    Săptămâna viitoare va fi decisivă pentru Ucraina, avertizează Ursula von der Leyen
    10
    Două posturi de preot, scoase la concurs în Parohia Sânicolaul Mic

    Local

    FOTO
    Italianul care a reprezentat Aradul în... Italia
    Un italian stabilit în Arad a participat la un concurs extrem în Italia, reprezentând orașul nostru chiar în țara lui de baștină.

    România

    Rezultatele extragerilor Loto
    Rezultatele extragerilor loto din data de 18-12-2025 sunt următoarele:

    Local

    Anunță primele investiții în baza sportivă de la Moneasa

    România

    Rapperul Wiz Khalifa, condamnat definitiv la 9 luni închisoare cu executare pentru consum de droguri la „Beach, Please!”'
    Rapperul american Wiz Khalifa a fost condamnat definitiv joi de Curtea de Apel Constanța la o pedeapsă de 9 luni de închisoare cu executare pentru săvârșirea infracțiunii de deținere de droguri de risc, fără drept, în vederea consumului propriu, după ce în iulie 2024 și-a aprins o țigară cu canabis pe scenă, în timp ce susținea un concert la Festivalul „Beach, Please!” de la Costinești.

    ARADON Sport local

    Primii 10 performeri de la CSM Arad
    ARAD. Clubul Sportiv Municipal Arad încheie anul 2025 cu rezultate și performanțe notabile. Ierarhia celor mai valoroşi 10 sportivi a fost întocmită în baza punctajului obținut în competițiile oficiale naționale și internaționale.

    Local

    Crucea Roşie, recunoscătoare colaboratorilor săi
    Conducerea filialei judeţene de Cruce Roşie a făcut bilanţul pe 2025 şi le-a mulţumit voluntarilor.

    Local

    FOTO
    Emoţie şi bucurie pentru copiii din centrele sociale
    Magia Crăciunului a prins viață alături de copiii din centrele sociale din municipiul Arad.

    Evenimente

    Sava Negrean-Brudașcu, Gheorghe Turda şi Ștefan Hrușcă concertează la Săvârşin
    Recitalurile ceor trei artişti sunt programate în cadrul Târgului de Crăciun de pe Domeniul Regal. 2

    Local

    FOTO
    „Satul lui Moș Crăciun” - magie, lumină şi provocare la Grăniceri
    Publicul este invitat pe 19 și 20 decembrie să descopere Grăniceriul „îmbrăcat” în mii de lumini și să trăiască magia sărbătorilor de iarnă, în mediul rural.
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.