Intersecția străzilor Pădurii cu Căpitan Ignat, căci despre această zonă vorbim este și una din principalele intrări în piața Obor, o zonă foarte aglomerată la fiecare sfârșit de săptămână, și cu mașini care erau parcate pe patru rânduri în mijlocului drumului. Polițiștii nu și-au făcut prea des apariția în zonă, până acum, când simpla lor prezență a anulat orice tentativă de a mai parca în mijlocul drumului. Un echipaj al poliției a fost prezent exact în locul indicat în materialul publicat de Jurnal arădean, în 24 martie, intitulat „Cloaca bizonilor de la Obor”. În acest material am prezentat imagini explicite cu dezordinea provocată de șoferi pe partea carosabilă, cu mașini parcate peste linia dublă continuă, taman în mijlocul străzii. Minunea s-a întâmplat! Polițiștii au readus ordinea pe acest segment de drum, și noi sperăm pentru cât mai mult timp…vom urmări îndeaproape ca să ne asigurăm că minunea ține mai mult de trei duminici. Până la urmă trebuie să ne însușim și noi o veche zicală „Unde-i lege, nu-i tocmeală”, și să o respectăm cu toții!
Minunea de la Obor: politistii si-au facut treaba!
Reactualizat la:
ARAD. Incredibil, dar adevărat! Nicio mașină nu a mai fost parcată în mijlocul drumului duminică la prânz, în zona Pieței Obor.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Uniunea Europeană a condamnat miercuri în termeni fermi sancțiunile impuse recent de SUA împotriva a cinci personalități europene angajate în reglementarea strictă a industriei tehnologice și combaterii dezinformării online, printre care fostul comisar european Thierry Breton, transmite Reuters.
1
Mapamond
Ministerul Afacerilor Externe spaniol a condamnat miercuri interdicțiile de vize decise de SUA împotriva a cinci personalități europene angajate în reglementarea serviciilor digitale, printre care fostul comisar european Thierry Breton, denunțând „măsuri inacceptabile între parteneri și aliați”, informează AFP.
Local
Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad, Inspectoratul de Poliție Județean Arad și Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” al județului Arad au transmis o serie de recomandări pentru o minivacanță de Crăciun în siguranță.
Local
Peste zece tone de material pirotehnic și o persoană reținută de polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în urma unei acțiuni care a presupus percheziții în șase locuri din județul Arad.
2
Local
ARAD. Marile lanțuri de magazine și hypermarketuri au program special de funcționare în perioada sărbătorilor de iarnă, în unele zile fiind închise complet sau având program mai scurt față de obicei.
ARADON Sport local
ARAD. Recent, în Serbia, a avut loc o gală internațională de Jiu Jitsu brazilian, în care au fost puse la bătaie Centuri Canniball Submission Series.
4
ARADON Sport local
Daniel Cherecheși continuă să surprindă, organizând fără cusur un alt turneu juvenil.
Citiți principiile noastre de moderare aici!