Arad. Nu cunoaștem motivele care au provocat incidentul ci doar faptul că în urma acestei tamponări nimeni nu a sunat la 112 pentru a chema poliția sau echipajul medical. Totuși, la locul tamponării au ajuns un echipaj al IPJ Arad, unul SMURD din cadrul ISU Arad și o ambulanță a Serviciului Județean de Ambulanță – substația Chișneu Criș, care trecea prin zonă și a oprit pentru a vedea dacă este nevoie de primul ajutor. Se pare că motociclistul s-a ales cu excoriații, fiind bandajat de echipajul medical. Acesta a refuzat transportul la spital pentru investigații suplimentare.
Motociclist la pământ, în zona Podgoria
Motociclist la pământ, în zona Podgoria
Tamponarea a avut loc luni, 27 mai, în jurul orei 16.30, la urcarea pe pasajul ce duce înspre cartierul Grădiște, între un motociclist și un autoturism.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
Antrenorul echipei UTA nu vrea să pună presiune pe elevii săi, chiar dacă echipa a urcat pe locul 6.
UT Arad
A. Roman a adus trei puncte mari, cu o rachetă din lovitură liberă. Arădenii, pe loc de play-off.
Local
Colegiul Național „Vasile Goldiș” Arad a găzduit prima ediție a evenimentului Career Day, un demers amplu prin care elevii au avut ocazia să intre în dialog direct cu profesioniști din multiple domenii – de la educație, medicină și inginerie, până la drept, IT și ordine publică.
Mapamond
Statele UE și-au adoptat luni poziția asupra unei legi europene menite să accelereze și să simplifice procedurile pentru returnarea persoanelor aflate ilegal în alte state membre, permițându-le între altele statelor membre să înființeze centre de returnare în țările terțe.
Local
Poliţiştii de frontieră de la Nădlac au depistat într-un microbuz condus de un cetățean bulgar peste 54.000 de țigarete ascunse în diverse compartimente ale mijlocului de transport.
Local
Offroaderii arădeni care duc Crăciunul în satele uitate din județ îi invită pe arădenii care vor să contribuie la această expediție să susțină financiar demersul lor.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!