Întâmplare ciudată duminică, 26 august, în jurul orei 19:30, în curtea unui imobil amplasat pe Bulevardul Revoluției la kilometrul zero. Ușa de la intrarea într-un demisol a fost distrusă în totalitate după ce șoferul unui Ford Ka a intrat cu mașina în ea. Marți, 28 august, mașina se afla tot acolo, proprietarul părând că și-a abandonat autoturismul. Cel care deține spațiul al cărei ușă a fost distrusă a încercat să urnească mașina din loc pentru a avea acces la demisol, însă a reușit doar să rupă mânerul portierei, trezindu-se astfel cu o plângere penală la Poliție pe numele său pentru distrugere, plângerea fiind depusă de proprietarul mașinii.
„L-am întrebat cum rezolvăm situația și mi-a spus să-l dau în judecată și să-mi recuperez daunele. L-am întrebat de ce nu a intrat în pivnița lui, că are un spațiu chiar lângă al meu. Nici nu a vrut să audă să-mi deconteze asigurările paguba. A mai avut o altercație și cu un alt vecin care a încercat să-i spună să nu mai facă gălăgie că e program de liniște, dar l-a lovit”, a povestit păgubitul.
În aceste condiții, păgubitul încă așteaptă ca la fața locului să ajungă un echipaj de poliție pentru a dispune îndepărtarea mașinii, permițându-i-se astfel accesul la demisol. De altfel și cel păgubit a formulat o plângere penală pentru distrugere pe numele șoferului autoturismului Ford Ka care are o proprietate în aceeași curte.
Plângeri penale la kilometrul zero
Plângeri penale la kilometrul zero
I-a distrus spațiul de pe Bulevardul Revoluției după ce a intrat cu mașina în el. Ce a urmat?
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Un eveniment caritabil dedicat sprijinirii femeilor aflate în situații vulnerabile va avea loc sâmbătă, 14 martie, în organizarea asociațiilor Cavalerii Templieri Sfântul Martin – Comanderia Arad OSTSM și Lions Club Arad.
Local
Artistul fotograf Mircea O. Boran își celebrează parcursul artistic printr-o expoziție aniversară, care îl va aduce în prim-plan și pe fiul acestuia.
Mapamond
Cotația barilului de petrol Brent din Marea Nordului a urcat luni dimineață cu aproape 19%, la aproape 111 dolari, după ce crescuse deja cu aproximativ 28% săptămâna trecută, pe fondul temerilor investitorilor că prelungirea războiului din Orientul Mijlociu ar putea perturba sever piețele energetice și afecta creșterea economiei mondiale, transmit DPA și Reuters.
România
Sfinții 40 de Mucenici și-au dat sufletele în mâinile Domnului în timpul împăratului Liciniu (308-324), în ziua în care sunt sărbătoriți de Biserică, la 9 martie.
Local
Un tânăr de 23 de ani, din județul Timiș, a fost prins la aproape o lună după ce a furat o mașină de pe raza comunei Șimand





Citiți principiile noastre de moderare aici!