Potrivit informaţiilor furnizate de Corina Drăghici, purtătorul de cuvânt al Primăriei, târgul va fi deschis în perioada 29 martie – 23 aprilie. Vizitatorii vor găsi la gheretele amenajate pe platoul din faţa Palatului Administrativ produse tradiţionale de sezon, cadouri, dulciuri, jucării, flori şi vor putea să aleagă dintr-o variată ofertă de produse gastronomice.
Se deschide Targul de Primavara
ARAD. Târgul de Primăvară îşi aşteaptă, de sâmbătă, vizitatorii. Ca în fiecare an, Primăria organizează şi acum un târg de sezon, care va rămâne deschis şi cu ocazia Sărbătorilor Pascale.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
ARADON Sport local
Arădencele au câștigat ultima deplasare din sezonul regulat, conducând și la 30 de puncte.
Local
Statisticile indică faptul că moartea infantilă lovește șapte nou-născuți din 1.000, în județul nostru.
Local
Un bărbat căutat la nivel internațional, cate a dispărut imediat după ce a fost condamnat, a fost găsit de polițiști la Secusigiu.
Mapamond
Platforma de criptomonede sud-coreeană Bithumb a anunţat sâmbătă că a trimis, din greşeală, clienţilor săi bitcoini în valoare de peste 40 de miliarde de dolari, în cadrul unei campanii promoţionale, transmite Reuters.
ARADON Sport local
FCC Baschet UAV Arad joacă sâmbătă ultimul meci din deplasare în sezonul regulat, având mai multe indisponibile pentru meciul cu Agronomia.
Citiți principiile noastre de moderare aici!