„Hotărârea de Guvern aprobată în şedinţa Executivului din data de 06 martie 2013, în articolul 3, prevede, în mod expres, că magistraţii şi celelalte categorii de personal din cadrul instanţelor judecătoreşti şi parchetelor de pe lângă acestea, implicate în soluţionarea proceselor cu termen în data de 2, respectiv 3 mai 2013, precum, şi participanţii la aceste procese, sunt exceptaţi de la prevederile acestei Hotărâri de Guvern”, a declarat consilierul Diana Dărăban purtătorul de cuvânt al Tribunalului Arad.
Se judeca la Tribunal in 2 si 3 mai
Reactualizat la:
ARAD. Şedinţele de judecată de la Tribunalul Arad, stabilite pentru data de 2 şi 3 mai 2013, urmează să se desfăşoare conform programării. Aşadar, şedinţele de judecată care au fost programate penttru aceste date vor avea loc. În 2 şi 3 mai, Compartimentele Tribunalului Arad şi Judecătoriei Arad care desfăşoară activităţi cu publicul vor fi închise.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele Nicușor Dan anunță că a primit de la magistrați sute de pagini de materiale relevante despre problemele din Justiție, iar consultările de luni de la Cotroceni vor avea loc în mai multe runde de discuții - atât cu grupuri de magistrați care doresc să participe împreună, cât și individual.
Local
Bărbatul de 29 de ani, din județul Bihor, a fost identificat și reținut, pe numele lui fiind emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Local
Casa de avocatură a turcilor de la Nurol a anunțat câștigarea definitivă a contractului, în urma contestațiilor depuse de ucrainenii de la Automagistral Pivden, însă lucrările sunt încă departe de a începe.
1
Local
O seară intensă în sala Teatrului, acolo unde Liga Studenților UAV a conceput un spectacol al contrastelor.
Local
ARAD. Vineri, 19 decembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase cu sprijinul polițiștilor orașului Lipova și al Serviciului pentru Acțiuni Speciale, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Lipova, au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară, la locuințele a două persoane din Zăbrani.
1
UT Arad
Adrian Mihalcea, antrenor UTA: „Dinamo are, în momentul de față, un joc eficient și consistent”.
Citiți principiile noastre de moderare aici!