Primul proiect a făcut referire la aprobarea caietului de sarcini și a documentației de atribuire întocmite pentru concesionarea unui teren în vederea centrului de radioterapie, unde se va trata cancerul. Alte trei proiecte s-au referit la desemnarea reprezentanților Consiliului Județean Arad în consiliile de administrație ale Spitalului Județean Arad, Spitalului de Psihiatrie Căpâlnaș și Spitalului de Psihiatrie Mocrea. „Claudia Hotăran, care era șef management spitale, a plecat să lucreze în mediul privat. Trebuie să numim un alt membru pentru a nu lăsa spitalele fără consilii de administrație”, a precizat Nicolae Ioțcu, președintele Consiliului Județean Arad. Al cincilea proiect de pe ordinea de zi s-a referit un proiect al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Arad. Toate proiectele au fost votate în unanimitate de către consilierii județeni. Prin prisma primului proiect de hotărâre, cel care se referă la centrul de radioterapie, odată adoptată hotărârea, se va trece la întocmirea documentației pentru licitația care va viza concesionarea unui teren de 1.000 de metri pătrați în curtea Spitalului Județean Arad.
Sedinta pentru sanatate la Judet
ARAD. Consilierii județeni au fost chemați să participe la o ședință extraordinară care a vizat, în cea mai mare parte, sistemul de sănătate al județului nostru. La concret vorbind, din cele cinci proiecte aflate pe ordinea de zi, patru s-au referit la spitalele din Arad.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
UT Arad
La conferința de presă de după înfrângerea cu FK Csikszereda, antrenorul UTA-ei a surprins.
UT Arad
UTA s-a poticnit acolo unde ne așteptam mai puțin. A. Roman și Odada au îngropat speranțele noastre, după greșeli copilărești cu FK Csikszereda.
Local
Un bărbat care, după ce și-a lovit victima, plecat cu telefonul acesteia și cu portofelul în care se aflau 100 de lei, a fost arestat preventiv.
Local
IPJ Arad anunță organizarea unui concurs pentru dobândirea calității de detectiv particular.
ARADON Sport local
Arădencele au câștigat ultima deplasare din sezonul regulat, conducând și la 30 de puncte.
Local
Statisticile indică faptul că moartea infantilă lovește șapte nou-născuți din 1.000, în județul nostru.
Local
Un bărbat căutat la nivel internațional, cate a dispărut imediat după ce a fost condamnat, a fost găsit de polițiști la Secusigiu.
Citiți principiile noastre de moderare aici!