aradon.ro Web analytics

ARADON

ARADON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Arad
    • Evenimente
    • Comentariul zilei
    • Stiri internaţionale
    • Stiri naţionale
    • Retrospectiva săptămânii
    • Celebritati/Lifestyle
    • Download
  • Video
  • Sport
    • UTA
    • Sport local
    • Ştiri sportive
  • Party
  • Angajari
Select Page
ARADON
Local
Subprefectul USR PLUS, Vasile Cătană, a fost revocat

Subprefectul USR PLUS, Vasile Cătană, a fost revocat

De Andreea Pintea
la 9 September 2021 19:17 Reactualizat la: 9 September 2021 19:18
15 Comentarii

Subprefectul USR PLUS, Vasile Cătană, a fost revocat

9 September 2021 19:17 Reactualizat la: 9 September 2021 19:18
„În ședința de guvern de astăzi am fost revocat din funcția de subprefect al județului Arad. S-a publicat Hotărârea de Guvern în Monitorul Oficial”, a transmis în urmă cu scurt timp Vasile Cătană pe pagina sa de Facebook.
Scris de Andreea Pintea - „În ședința de guvern de astăzi am fost revocat din funcția de subprefect al județului Arad. S-a publicat Hotărârea de Guvern în Monitorul Oficial”, a transmis în urmă cu scurt timp Vasile Cătană pe pagina sa de Facebook.

Trimite articolul

X

„Mulțumesc tuturor funcționarilor publici din Prefectură. Sunt persoane care în toate aceste 6 luni au dat dovadă de un adevărat profesionalism, dar mai mult de atât, s-au dovedit a fi oameni de toată isprava. Totodată transmit aprecierile mele d-lui prefect Toth Csaba pentru relația instituțională foarte bună și echilibrată de care a dat dovadă mereu și datorită căreia s-a creat consens și maturitate profesională în toate proiectele instituției”, mai punctează fostul subprefect.

În final, Vasile Cătană consideră că experiența sa în Instituția Prefectului Județului Arad a fost „nemaipomenită, intensă și creatoare, iar dacă există un regret acum la final de mandat, este faptul că aceste revocări brutale din funcții aduc regres în aplicarea programului de guvernare atât de așteptat și necesar întregii societăți”.

Vasile Cătană a fost numit subprefect al Aradului pe 3 martie, atunci când a venit și numirea pentru cel de al doilea subprefect – Doru Sinaci.

Guvernul Cîţu a demis în şedinţa joi toţi cei 14 prefecţi şi 28 de subprefecţi din partea USR PLUS. Premierul a confirmat revocarea lor din funcţie în conferinţa de presă de după şedinţa de Guvern: „Azi am avut şi eliberări de prefecţi şi subprefecţii. Nu sunt numiţi alţii în locul lor. Atribuţiile lor vor fi luate de subprefecţi”.

Trimite articolul

X
Taguri:
Arad ,
subprefect ,
USRPLUS
15 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Unu says:
    September 9, 2021 at 8:34 pm

    Ceva concret realizat pentru arădeni ? Ca de bla..bla..suntem sătui.

    Reply
  2. REZERVISTUL says:
    September 9, 2021 at 9:02 pm

    Ar trebui dati afara din Romania, pentru ca oricum servesc interese straine(vezi Macron)!

    Reply
    • Cosmin says:
      September 9, 2021 at 11:08 pm

      Pai pe astia i-as vrea. Sa serveasca interesele francezilor ca tot mai bine suntem.

      Noi inca suntem cu vechii comunisti si buzunarele lor.

      Reply
  3. Anonim says:
    September 9, 2021 at 11:36 pm

    Nu-l am pe Catu la inimma si nici pe pnl-isti,dar daca ne scapa de satanistii de la usr au votul meu si al multor alti romani.

    Reply
    • dan says:
      September 10, 2021 at 8:02 am

      ai dreptate.

      Reply
  4. dan says:
    September 10, 2021 at 8:02 am

    foarte bine. oricum nu facea nimic doar propagandă partidului .

    Reply
  5. Unul oarecare says:
    September 10, 2021 at 9:03 am

    Bravo asa ne trebuie noi am votat “GASCA”asta de parlamentari,un luptator de K1,un fost sef de galerie la fotbal,manechine,foto modele si sa nu uitam cel mai reprezentativ ‘FARA PENALI IN FUNCTI PUBLICE DAR NU AM ZIS NIMICA DE PARLAMENT SI SEF DE PARTID” Domnul BARNA șeful hoților??? sau ???
    Trei proiecte europene generoase arată ca după război. Banii s-au evaporat între amici cu facturi la comandă, în nepotisme, deturnări, plăți fictive, furturi de echipamente și discursuri despre frumusețea spiritului antreprenorial. Din partea beneficiarilor, multă dezamăgire.Niște prefăcuți de primă mână santeti toti din USR ul asta dar cine se aseamana se aduna asa ca va potriviti cu AUR et compani SOSOACA.De vati duce acolo unde creste piperul.Să reamintim totuși câteva dintre promisiunile electorale de tip ussr:
    – eliminarea pensiilor speciale
    – stoparea defrișărilor
    – prostia cu #farapenali (penalii altora, ai lor nu sunt incluși)
    – sprijinirea agriculturii românești (20-30 de bani kilogramul de roșii, ardei, vinete la producător)
    – construirea de noi spitale (măsuri luate în acest sens – ZERO)
    – construirea de autostrăzi (ZERO măsuri în acest sens
    – Desfintarea sectiei speciale
    Si acuma ce vreti ca si Gigel la gradinita,tov vreau jucaria inapoi(Ministerul Justitiei)si venim inapoi la guvernare????
    Ca in Decembrie nu ati vrut pe Orban,acuma toamna se poarta nu vrem pe Catu dar voi mai siti ce vreti?

    Reply
  6. Mocofan-club says:
    September 10, 2021 at 9:15 am

    “Din Haos Doamne am răsărit și-n Laos vom ajunge!”.

    Reply
  7. helmut says:
    September 10, 2021 at 10:39 am

    dati-l jos si pe porcul cu servieta anume stoian ghe. fostul prefect acum numit de catu pe un post caldut de secretar general.
    nu ii este rusine acestui lucrator la sonde pecica in anii 90 si urcat pe diverse functii datorita limbismului la falca si la cionca,
    acest inbuibat cu ceafa lata care urla la asistente in judetean, da afara politisti si functionari publici!!
    boule se stoian te astept la cotitura, imbecilule!!

    Reply
    • anonim says:
      September 10, 2021 at 11:21 am

      S-a remarcat prin vreo activitate in folosul Aradului sau doar prin apartenenta la usr ?

      Reply
    • anonim says:
      September 10, 2021 at 11:25 am

      Bravo domnule helmut, ai perfecta dreptate in ce spui si in caracterizarea mârlanului ciubucar. Ar trebui sa i se faca un inventar si evaluare a averii lui si nevestei, obiectelor, inclusiv a imbracamintii si bijuteriilor, locurilor unde a calatorit in vacante, a nivelului de trai comparativ cu veniturile realizate de familie. La fel si evolutia posesiununilor familiei largite, ca deh se poarta inscrierea celor ilicite pe neamuri

      Reply
  8. coman sava says:
    September 10, 2021 at 10:55 am

    ARADUL NU ARE NEVOIE DE GUNOAIE URLĂTOARE. URLAȚI IN STRADĂ LA CLOTIDA ȘI LA FRIȚ

    Reply
  9. niclaz says:
    September 10, 2021 at 11:05 am

    Viniturile astea de prin Vest sunt MULT MAI RAI decat comunistii! Aia au construit Romania, astia,bonjuristii si merkelistii ,o darama..E bine asa,nu cosmine?

    Reply
  10. Neli says:
    September 10, 2021 at 3:39 pm

    E normal, la aspectul grețos de neras, era necesară demiterea.

    Reply
  11. coman sava says:
    September 13, 2021 at 8:56 am

    Oricum asemenea gunoaie și scursuri nu au ce căuta nu doar în România ci în lume, scoși în ilegalitate!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply
  12. Cele mai citite știri

    1
    Minorii din Timiș care au ucis un băiat de 15 ani și i-au incendiat trupul au fost arestați preventiv
    2
    FOTO | O afumătoare improvizată a luat foc, la Şagu
    3
    Dan Șucu (Concordia): La o populație de 17 milioane ar trebui minim 11 milioane de locuri de muncă, există numai 5. Sunt multe industrii care simt în clipa de față mugurii unei crize
    4
    Nicușor Dan, despre Groenlanda: Suveranitatea e importantă. Chestiunile legate de apărare trebuie purtate prin dialog
    5
    SUA, înghețate de o furtună istorică: 180 de milioane de oameni sub alertă maximă
    6
    O femeie de 52 de ani a murit, lovită de un motostivuitor în curtea unei firme din Arad
    7
    Report de 9,62 milioane euro la Joker şi de 3,51 milioane euro la Loto 6/49 la tragerile de duminică
    8
    Cum alegi lumina perfectă pentru un living confortabil și elegant
    9
    Tensiuni în Sânmihaiu Român după mutarea minorului implicat în crima din Cenei. Localnicii au protestat la Primărie
    10
    Nicușor Dan: Statele Unite reprezintă un partener strategic esențial pentru securitatea României

    România

    Dan Șucu (Concordia): La o populație de 17 milioane ar trebui minim 11 milioane de locuri de muncă, există numai 5. Sunt multe industrii care simt în clipa de față mugurii unei crize
    Președintele Confederației Patronale Concordia, Dan Șucu, declară că în multe sectoare de activitate economică se simt „mugurii unei crize”, generată de cheltuirea nejudicioasă a banului public și de birocratizarea excesivă.

    România

    Bolojan: Ne dorim adoptarea simultană a pachetelor privind reforma administrației și relansarea economică
    Prim-ministrul Ilie Bolojan a afirmat, vineri, în cadrul Consiliului Național Tripartit, că măsurile cuprinse în proiectele de lege privind reforma administrativă și relansarea economică vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spațiul fiscal necesar pentru implementarea soluțiilor de relansare economică.

    Mapamond

    Un oficial militar rus de rang înalt, internat după ce a fost împușcat la Moscova
    Un oficial militar rus de rang înalt, locotenent-generalul Vladimir Alekseiev, a fost transportat de urgență la spital după ce a fost împușcat vineri într-un imobil rezidențial din sud-vestul Moscovei, a relatat presa de stat, citând anchetatori, conform Reuters și AFP.

    ARADON Sport local

    CSŞ Gloria FCC UAV, sub panoul Under 13

    Local

    UTA pierde, dar rămâne la un punct de play-off!

    Local

    Festivalul Limbilor și Culturilor la UVVG

    Local

    Apartamentele închiriate în regim Airbnb, în atenția Poliției Locale. Ce riscă proprietarii
    Refuzul înscrierii persoanelor cazate în cartea de imobil constituie contravenție și se sancționează cu amendă cuprinsă între 500 și 1.000 de lei. 1

    Advertorial

    Idei de aranjamente florale pentru Valentine’s Day de la Floraria Trias

    UT Arad

    UTA, pe fluierul unui arbitru cu care nu a câştigat de doi ani!
    1
    • Aradon.ro
      • Redactia
      • Politica de confidentialitate
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Regulament postare și moderare comentarii
    • Știri
      • Știrile județului Arad
      • Știri internaționale
      • Știri naționale
      • Celebrity/Lifestyle
    • Sport
      • UT Arad
      • Sport Local
      • Știri sportive

    Arad Online

    ISSN 3008-2331

    ISSN-L 3008-2331

    aradon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.