În 29 martie, David-Emanuel Negru a plecat de la domiciliul familiei sale din comuna Bârzava, iar de atunci nu se mai știe nimic de el. Tânărul are următoarele semnalmente: 1,80 m înălțime, 64 kg, păr șaten și ochi căprui. „Când a fost văzut ultima oară, tânărul purta bluza tip <<solex>> roșie, haină de blană maro, pantaloni tip blue-jeans, albaștri și cizme de cauciuc verzi. Persoanele care pot oferi detalii despre persoana dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție”, au precizat reprezentanții IPJ Arad.
Tânăr de 20 de ani, dispărut din Bârzava
Tânăr de 20 de ani, dispărut din Bârzava
Un tânăr de 20 de ani, din București a fost dat dispărut de la domiciliul familiei sale de pe raza localității Bârzava.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
1
România
Rezultatele extragerilor din data de 08-02-2026 sunt următoarele:
Mapamond
Prim-ministrul ungar, Viktor Orban, a etichetat Ucraina, care este atacată de Rusia, drept inamic al propriei ţări, informează Reuters.
Local
144 de tone de azot erau depozitate fără a respecta normele legale de protecție a mediului, în apropierea Crișului Alb, la Șicula.
România
Președintele Nicușor Dan a anunțat că a primit invitația de a participa la prima reuniune a Consiliului de Pace, care va avea loc la Washington, în data de 19 februarie, precizând că decizia privind participarea României va fi luată în urma consultărilor cu partenerii americani.
Mapamond
Raportorul special al ONU pentru teritoriile palestiniene ocupate, Francesca Albanese, consideră că planul administraţiei preşedintelui american, Donald Trump, pentru Gaza este opusul unei soluţii paşnice, fiind de fapt o continuare a epurării etnice sub o nouă mască diplomatică şi, din acest motiv, consideră necesară crearea unei coaliţii alternative la aşa-numitul Consiliu pentru Pace, informează sâmbătă EFE.
2
România
Noi trageri loto sunt programate duminică, fiind în joc reporturi care depășesc milioane de euro la Joker și Loto 6/49, ambele la categoria I.
Citiți principiile noastre de moderare aici!