„Activitățile au fost desfășurate de către organele de cercetare penală din cadrul Poliției Orașului Lipova și Secția 7 Poliție Rurală Lipova sub coordonarea procurorului de caz. Facem precizarea că punerea în mișcare a acțiunii penale, luarea unei măsuri preventive ori sesizarea instanței nu pot, în niciun caz, să înfrângă prezumția de nevinovăție de care beneficiază orice persoană până la stabilirea vinovăției sale printr-o hotărâre penală definitivă”, transmite Parchetul de pe lângă Judecătoria Lipova.
Trimite articolul
XDar oare fata a fost deacord???sau nu??….ca sa intelegem care sunt problemele importante ale Aradului!!cu asta se ocupa justitia din Romania!!VAIIII!!
-
…”raport sexual consimțit”… Si, da, (si) cu asta se ocupa justitia din Romania! Felicitari tuturor care s-au implicat si se vor implica in astfel de fapte!
-
De la vârsta aia nu există consimțământ, o persoană la vârsta aceea nu are drept să fac ce vrea.