În perioada 1 iulie – 30 august, perioada vacanței judecătorești, programul cu publicul privind activitatea de înregistrare a cererilor la Judecătoria Arad se va desfăşura zilnic, între orele 08:30 și 10:30, iar compartimentul de arhivă va fi deschis publicului zilnic, între orele 08:30 – 10:30. La Tribunalul Arad, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul, Registratura, Arhiva şi Biroul de informare şi relaţii publice, vor avea program cu publicul zilnic, între orele 08:30 și 10:30, iar preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va efectua zilnic, între orele 08:30 și 10:30. Potrivit reprezentanților Tribunalului Arad, începând cu 2 septembrie, compartimentele care desfăşoară activităţi cu publicul vor funcţiona după programul normal. „Precizăm că, în perioada vacanţei judecătoreşti, vor fi judecate numai procesele pentru care legea prevede soluţionarea de urgenţă şi cu celeritate”, au precizat cei de la Tribunal.
Tribunalul și Judecătoria Arad își schimbă programul
Tribunalul și Judecătoria Arad își schimbă programul
Cele două instanțe își vor schimba programul de la 1 iulie, când începe vacanța judecătorească.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Mai mulți avocați au intentat luni procese la înalte curți din întreaga Japonie, cerând anularea alegerilor de duminică pe motiv de neconstituționalitate, transmite Kyodo.
România
Rezultatele extragerilor din data de 08-02-2026 sunt următoarele:
Mapamond
Prim-ministrul ungar, Viktor Orban, a etichetat Ucraina, care este atacată de Rusia, drept inamic al propriei ţări, informează Reuters.
8
Local
144 de tone de azot erau depozitate fără a respecta normele legale de protecție a mediului, în apropierea Crișului Alb, la Șicula.
Citiți principiile noastre de moderare aici!