Din păcate, pentru unii dintre ei, zăpada le-a cauzat și distrugeri. În dimineața de vineri, după încă o noapte cu ninsori, o bună parte dintre corturile comercianților de pe Bulevardul Revoluției au fost distruse de zăpadă. Structura ușoară a corturilor a cedat în cursul nopții sub greutatea omătului, iar acum proprietarii trebuie să investească în corturi noi dacă vor mai dori să comercializeze produse și cu ocazia zilei de 8 Martie.
Zăpada le-a rupt corturile
Zăpada le-a rupt corturile
Reactualizat la:
Comercianții de flori și mărțișoare au avut un an nu foarte bun, în ciuda căderilor de zăpadă din ultima săptămână.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Președintele Confederației Patronale Concordia, Dan Șucu, declară că în multe sectoare de activitate economică se simt „mugurii unei crize”, generată de cheltuirea nejudicioasă a banului public și de birocratizarea excesivă.
1
România
Prim-ministrul Ilie Bolojan a afirmat, vineri, în cadrul Consiliului Național Tripartit, că măsurile cuprinse în proiectele de lege privind reforma administrativă și relansarea economică vor fi adoptate simultan, întrucât aplicarea reformei administrative va crea spațiul fiscal necesar pentru implementarea soluțiilor de relansare economică.
1
Mapamond
Un oficial militar rus de rang înalt, locotenent-generalul Vladimir Alekseiev, a fost transportat de urgență la spital după ce a fost împușcat vineri într-un imobil rezidențial din sud-vestul Moscovei, a relatat presa de stat, citând anchetatori, conform Reuters și AFP.
Citiți principiile noastre de moderare aici!