ARAD. Un bărbat în vârstă de 29 de ani ce conducea un moped a fost rănit grav la intersecţia străzii C. Brâncuşi cu strada Brâncoveanu. Poliţiştii spun că mopedistul nu a acordat prioritate de trecere unui Ford Focus, fiind astfel lovit de acesta.
SÂMBĂTENI - Două femei au decedat pe loc ieri seară, în urma unui grav accident de circulaţie petrecut pe DN7, în localitatea Sâmbăteni.
ARAD. S-a grăbit, a vrut să depăşească, dar a intrat frontal într-o autobasculantă. Joi dimineaţă, în Arad, pe strada Pompei, şoferul unei Dacia 1310 a efectuat o manevră de depăşire, intrând pe contrasens, unde, din nefericire, a intrat frontal într-o autobasculanţă marca Volvo care circula regulamentar din sensul opus, spun poliţiştii. În urma impactului, şoferul Daciei a fost rănit grav.
NĂDLAC - Un trailer încărcat cu maşini second-hand şi cu trei motociclete s-a răsturnat ieri dimineaţă pe DN7, între Pecica şi Nădlac.
ARAD. O femeie a fost lovită din plin de un autoturism Dacia în timp ce traversa regulamentar pe trecerea de pietoni din zona Lebăda. Conform martorilor, şoferul aflat la volanul maşinii cu pricina avea şi el verde, dar intermitent, aşa că trebuia să acorde prioritate de trecere pietonilor.