BRAŞOV. Şefii din fruntea fotbalului judeţean sunt convocaţi miercuri la o Adunare Generală Aniversară, cu prilejul împlinirii a 20 de ani de la înfiinţarea AJF-urilor. Aradul va fi reprezentat de preşedintele Dorel Cura, care este vizat pentru a fi ales în conducerea Asociaţiei.
ARAD - CS Atletico şi AJF, gazde ale uneia din zonele C.N. al juniorilor născuţi 1999.
Programul IT, cartea despre UTA şi proiectele preşedintelui Cura, l-au convins pe Mircea Sandu.
ARAD. Născută graţie eforturilor depuse de AJF Arad (preşedinte Dorel Cura), cu susţinerea autorităţilor locale şi a celor de la Old-Boys UTA, din peniţa colegilor de breaslă Bogdan Cioară şi Radu Romanescu, cartea „40 de ani şi-o Minune”, este un crâmpei din istoria Campioanei Provinciei, unde lacrima şi zâmbetul este atât de aproape.