NĂDLAC. În cadrul unei acţiuni comune, poliţiştii din Nădlac, lucrători de la Compania Naţională de Drumuri-Arad şi Garda Financiară Arad, au depistat pe DN 7 un autocamion în care erau încărcate 39.100 de kg de porumb.
Conducea, fără a avea permis auto, un autoturism neînmatriculat, efectuând astfel un transport ilegal de lemne.
Sindicatul Solar a fost pus de justiţie să plătească Primăriei 4,1 milioane lei pentru că a ocupat abuziv piaţa.
Un sofer din Hunedoara a primit, in martie, nu mai putin de 20 de amenzi in valoare de aproape 10.000 de lei, pentru ca a circulat, in luna octombrie, cu o autoutilitara si un autoturism fara a avea cumparata rovinieta.
Legea picnicului intra in linie dreapta: saptamana viitoare incep dezbaterile pe marginea ei in Parlament. Daca faci focul si iti prajesti mititeii in alte locuri decat cele amenajate, risti sa fii "ars" zdravan la buzunar.