Chişinău. Fostul antrenor al formaţiei FC Timişoara, Gabi Balint, a fost prezentat miercuri, într-o conferinţă de presă, ca fiind noul selecţioner al echipei naţionale a Moldovei, iar tehnicianul a semnat un contract valabil pe două sezoane, informează presa moldovenească.
ARAD - Eşecul 62-117, de la Atomeromu Paks, neînţelegerile cu conducerea clubului şi o parte din jucători, l-au determinat pe antrenorul arădean, Adi Budurean (foto), să demisioneze de la cârma echipei maghiare de baschet masculin, Planet Leasing Dombovar.