Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură – Centrul Județean Arad a fost gazda unei întâlniri cu o delegație maghiară formată din directorul Agenției de Plăți în Agricultură din localitatea Bekes, dr. Rokoczi Attila, președintele Asociației Județene a Gospodarilor Maghiari Arad, Kocsik Jozsef și un număr de 37 de angajați ai instituției omoloage din Ungaria.