ARAD - Sub comanda maestrului Dionisie Szekely, trei dintre seniorii Box Club UVVG Arad au participat, în weekend, la o gală amicală de box, în Ungaria. „Suntem în grafic, pe drumul cel bun” - ne-a declarat tehnicianul arădean, referindu-se la Cristofor Alexandru, Alin Leucian şi Eugenia Anghel.
ARAD - Două partide a susţinut pugilistul arădean, Robert Andor, la trialul de selecţie pentru completarea lotului naţional de juniori, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute la Ploieşti.
ARAD - Adolf Ivanovici şi sportivii lui de la B.C. UVVG continuă să reprezinte cu cinste boxul arădean. O medalie de aur şi una de bronz este bilanţul obţinut la Cupa României de tineret.