ARAD - Municipalitatea a pus deoparte bani, în 2011, pentru realizarea studiului de fezabilitate la unitatea militară din Gai.
ARAD. Interesul arătat de arădeni faţă de Cetate a fost mult peşte aşteptări. Dacă iniţial se estima că doar câteva sute de arădeni au intrat în Cetate sâmbătă, cu ocazia Zilelor Europene ale Patrimoniului, cifrele arată cu totul altfel. Potrivit Primăriei, pe poarta celui mai important obiectiv istoric din Arad au trecut nu mai puţin de 1.343 de vizitatori! În incinta Cetăţii, reprezentanţii Batalionului 191 „Radu Golescu” au organizat o expoziţie de tehnică militară, iar cei interesaţi au putut vizita muzeul şi capela din incintă.