ARAD - Primarul susţine că batalionul va fi mutat în patru ani, ministrul - în secunda în care primăria îşi îndeplineşte obligaţiile.
ARAD - Ministrul Oprea a semnat ieri protocolul de predare a Cetăţii. Mai trec încă 12 ani până la o zonă turistică acolo.
ARAD. Cucerirea Cetăţii Aradului la încă un test local. Aleşii sunt chemaţi miercuri să voteze, din nou, solicitarea de transmitere a cetăţii în domeniul public al Aradului şi administrarea CLM.