Şah Club Vados Arad a reuşit promovarea în prima ligă a sportului minţii din România, încheind pe locul secund turneul Diviziei A desfăşurat la Mamaia. Clubul condus de Alin Câmpeanu a acumulat 15 puncte, în urma a 6 succese şi trei remize, fiind depăşit doar de CS Otopeni (16 pct.). În ultima rundă, disputată duminică, arădenii au depăşit pe Phoenix Buzău, scor 4-2, spaniolul Castellanis Rodriguez, Andrei Bunta şi Teodor Anton aducând câte un punct, Dan Bogdan şi Ladislau Kelly contribuind cu o remiză.