ARAD. Agenţia Naţională de Metorologie a anunţat că, de joi până sâmbătă inclusiv, toată ţara, şi implixcit şi judeţul Arad, intră sub avertizare de cod galben pentru caniculă.
ARAD. Bilanţul furtunii: două drumuri naţionale blocate şi mai multe trenuri staţionate în gări.
ARAD. Meteorologii şi hidrologii anunţă că judeţul nostru va fi sub ameninţarea furtunilor, cotele râurilor vor creşte.