ARAD. Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Arad din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, împreună cu un procuror din cadrul DIICO - BT Arad, au efectuat o acțiune, în județul Cluj, pentru combaterea traficului de droguri de risc. Un bărbat, de 32 de ani, a fost depistat în timp ce ar fi comercializat 1.013 comprimate de Ecstasy.
România
Noii miniștri din Guvernul Bolojan - Radu Miruță (Apărare) și Irineu Darău (Economie) - au depus jurământul de învestitură, marți, în cadrul unei ceremonii desfășurate la Palatul Cotroceni.
Local
Un bărbat prins drogat și fără permis la volan a încercat să îl mituiască pe un polițist, pentru a scăpa de dosarul penal.
Local
Numărul pacienţilor cu afecțiuni respiratorii de sezon a crescut cu 40% faţă de săptămâna precedentă.