ARAD. Nicio zi fără amenzi pentru comercianţii de ţigări netimbrate. Două femei în vârstă de 31, respectiv 65 de ani, ambele din Arad care vindeau mai multe pachete de ţigări netimbrate de diferite mărci, în zona pieţei UTA, s-au ales cu câte o amendă de 1.000 de lei. Ţigările au fost ridicate în vederea confiscării.
ARAD. Nu mai puţin de 323 de puncte de penalizare au aplicat poliţiştii rutieri în urma controalelor efectuate pe şoselele din judeţ. Agenţii de circulaţie au mai dat 255 de sancţiuni a căror valoare se ridică la 22.350 de lei.
DEVA. Poliţiştii hunedoreni s-au pus serios pe urmele piraţilor. În 20 de zile oamenii legii au plicat 18 sancţiuni contravenţionale care au o valoare record. Nu au scăpat de amenzi nici transportatorii şi taximetriştii care nu au respectat legea, însă ţinta principală a poliţiştilor rămân piraţii şoselelor.
ARAD. Nu mai puţin de 33 de şoferi au rămas fără permise auto în urma controalelor efectuate pe şosele de poliţiştii rutieri. Aceştia au mai aplicat 588 de puncte de penalizare şi 450 de sancţiuni în valoare de 35. 380 de lei.