Fostul arbitru Ionică Serea, trimis în judecată pentru fapte de corupţie alături de arbitrul Marius Martiş, va fi pus în libertate, după ce Curtea de Apel Piteşti a admis, joi, recursul acestuia la decizia Tribunalului Argeş de respingere a cererii de eliberare provizorie sub control judiciar.
ARAD. Un poliţist din Pecica, împreună cu concubina lui, au fost audiaţi la sediul DNA Timişoara.
ARAD - Dezvoltarea capacităţii administrative în lupta cu coruptia, în dezbatere publica la Prefectură.
ARAD. Directia Nationala Anticoruptie, în anchetă la SC CET Arad SA! Informaţia a fost făcută publică, ieri, iniţial, de Vasile Arion, vicepreşedintele ULALA şi confirmată mai apoi, pentru Jurnal Aradean, de Tamas Schiffbeck, procuror şef al Direcţiei Naţionale Anticorupţie - Serviciul Teritorial Timişoara.