Două femei și un bărbat au decedat după ce mașina în care se aflau a intrat sub un TIR în localitatea Nicolae Bălcescu din județul Arad, pe DN 7. Mașina în care se aflau cei trei, este vorba, se pare, despre un Opel Corsa înmatriculat în Arad, a intrat sub un TIR. Impactul între mașină și TIR a fost atât de puternic încât echipajele de prim ajutor au văzut, inițial, că sunt patru persoane în autoturism, nu trei.