O ambulanţă, două TIR-uri şi un autoturism au fost implicate într-o succesiune de evenimente rutiere petrecute pe DN 7.
Se circulă pe o singură bandă, coada a ajuns la 10 km, șoferii fiind blocați timp de o oră de un semafor.
ARAD. Nu prea pare că ştie stânga ce face dreapta pe drumurile Aradului. Un exemplu de ignoranţă totală şi de prost gust ne-a fost servit vineri după amiază, când drumarii au părut că îşi bat joc de toţi şoferii care au vrut să ajungă, într-un fel sau altul, pe DN 7.
ARAD. Segmentul de drum ce ar urma să ne lege de zona Banatului pe la Pecica este foarte aproape de a deveni utilizabil. Reprezentanţii Consiliului Judeţean Arad anunţă că unul dintre drumuri, respectiv pod-Sânpetru German, va fi finalizat şi recepţionat chiar în această lună, iar cealaltă bucată, adică intersecţie DN 7-pod peste Mureş, va fi gata în acest an.
NICOLAE BĂLCESCU. Un camion a intrat pe contransens, pe DN 7, și a izbit un microbuz. Șoferul microbuzului a avut nevoie de intervenția celor de la descarcerare pentru a fi scos din autovehicul.
Local
Autoritățile au anunțat finalizarea licitației și demararea lucrărilor de modernizare și lărgire a drumului Sâmbăteni-Ghioroc, dar și construirea unei piste de biciclete între cele două localități.
UT Arad
Coman, Tzionis, Roman și nou-venitul Sinani au marcat pentru UTA, în prima „verificare” adevărată a verii.
Local
Pompierii arădeni au intervenit, sâmbătă dimineață, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din municipiu.
UT Arad
Secţia de sambo de la CS Universitatea Arad nu a primit finanţare, deşi a avut patru sportivi în TOP 10 pe 2025.