ARAD - În liceele din municipiul Arad 10% dintre adolescenţi au experimentat o dată consumul de droguri. Dintre aceştia 1% sunt consumatori săptămânali.
ARAD. Ofiţerii de la Crimă Organizată au prins doi tineri în flagrant, având asupra lor 70 respectiv 20 de grame de cannabis. La percheziţia domiciliară, oamenii legii au mai descoperit încă 500 de grame de droguri.
ARAD. Era o plantaţie de bună calitate care promitea o afacere bănoasă. Chiar dacă nu e vorba de o suprafaţă mare cultivată, calitatea cânepei era incontestabilă. Arădeanul H. Geza şi-a cultivat canabisul chiar în curte, lângă gard şi a început comercializarea acestui drog uşor.