Peste 350.000 de euro, înscrisuri și sisteme informatice au ridicat, ieri, polițiștii Direcţiei de Investigare a Criminalităţii Economice, în urma celor peste 100 de percheziții efectuate la cadre didactice, studenți și la alte persoane din cadrul celor două instituții de învățământ superior din Arad, care ar fi fost implicate în promovări frauduloase de examene. Față de 15 persoane au fost dispuse măsuri restrictive de libertate.